Jak długo można czekać na operację SOR ORTOPEDIA CHIRURGIA

9 odpowiedzi
Dzień dobry, chciałam zapytać jak długo można czekać na operację złamania otwartego nogi. Moja mama wczoraj w godzinach wieczornych uległa wypadkowi, ma podwójnie złamanie (lydka, nad stopą) otwarte trzeciego stopnia. Mamę bardzo boli, co kilka godzin dostaje zastrzyki domięśniowe przeciwbólowe, zrobiono jej rtg i odwiert? a następnie z soru przewieziono na ortopedię i lekarz powiedział jej że moze czekac na operację do 7 dni. Czy to normalne? z góry dziękuję
To pytanie najlepiej jest skierować do specjalisty z dziedziny ortopedii i traumatologiii.

Szanowna Pani,

Niestety, nie zajmuję się ortopedią. Z mojej epizodycznej współpracy z traumatologami wynika, że operacje takie przeprowadza się planowo, czyli niekoniecznie w ramach dyżuru. Co więcej, często pacjenci wymagają wcześniej przygotowania do takiej operacji, np. zabezpieczenia krwi na wypadek niedokrwistości, wyrównania zaburzeń elektrolitowych lub walki z towarzyszącą urazom infekcją.

Najrozsądniejszym wyjściem wydaje mi się spokojna rozmowa z lekarzem prowadzącym i ustalenie, co jest przyczyną odłożenia operacji, jakie są możliwości leczenia i ewentualne alternatywne metody postępowania.

Serdecznie życzę Mamie powrotu do zdrowia. Łączę wyrazy poważania,

dr Michał Lewandowicz
Przykro mi bardzo ale nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie...na codzień zajmuję się wyłącznie chirurgią naczyniową...
Złamaniami zajmują się ortopedzi. Proszę ich pytać. Pozdrawiam.
Dobry wieczór. Operacja powinna odbyć sie jak najszybciej jest to możliwe. Nie znam stanu pacjentki i realiów szpitala, do którego trafiła pacjentka, wiec trudno mi jest rzeczowo ocenić sytuację.
Proszę takie pytania kierować do lekarzy ORTOPEDÓW leczących pacjentkę.
niestety nie jestem ortopedą, więc proszę pytać kolegów z tą specjalizacją
Prawdopodobnie założono wyciąg/"odwiert?"-w takim stanie można czekać na pełny zespół operacyjny.Nie jestem ortopedą,nie mogę się wypowiadać jednoznacznie
Bez dokładnej znajomości sytuacji nie jestem w stanie się wypowiedzieć. Proszę rozmawiać na ten temat z lekarzem prowadzącym. Pozdrawiam serdecznie!