Jak długo leczyć świerzb?

2 odpowiedzi
Jeździłam z 3,5letnim synem po różnych lekarzach, ponieważ miał problemy ze skórą jakaś wysypka... pierw był dermatolog dał kremy ELOCOM. detralax itd smarowałam nic nei ustępowało.. najbardziej bolało i swędziało w nocy... pojechałam do alergologa zrobiłam testy z krwi.. nic nei wyszło.. w końcu dostaliśmy skierowanie do szpitala z podejrzenie atopowego zapalenia skóry... dotarliśmy do Warszawy. po konsultacji z lekarzem nawet trzema, okazało się że to niestety świerzb.... byłam w szoku... :( tragedia...Doktor przepisała nam INFECTOSCAB 5% trzeba było się wykapać i na noc posmarować i zmieniłam pościel i ciuchy.. rano znowu zmieniłam pościel i wszystkie ciuchy do prania... dzis mija 4 dzień nic nie usytępuje znowu pojechalismy do dermatolg bo kroski zsypały juz dziecko roczne i męża o mnie już nie wspomne... wszystko tak swedzi.... cała skóra nawet i głowa bardzo..... dostalismy masć siarkową 20% a dla dzieci 10% mielismy sie smarowac przez 4 dni rano i na wieczor po tych dniach wszysto uprac i zdezynfekowac co sie da... nie pomaga.. czy ja cos zle robie?? dostalismy nastepnei CROTRANITON. smarujemy sie codziennie na wieczór..ja juz zrobiłam gorący prysznic to tragicznei tak swedziało ze myslałam ze wyjde z siebie... po smarowaniu maścia troche ustapiło....
czy świerz tak długo trwa??? co musze zrobić od poczatku?? wszystkie zabawki i ciuchy powynosiłam w workach na strych i stoja juz tydzień... czy świerz moze być dalej na łóżku.. jak to łózko odkazić podłogi itd.. piszą o spirytusie salicylowym..strasznei mnie swedzą pieprzyki i pod nimi krosty.. martwie sie bo jak sie drapie to chyba juz nie jednego zdrapałam... czy świerz może przechodzić z ciuchów na ciuchy?? ile zyje na zakażonych ciuchach.. prosze o pomoc bo juz nie wiem co robić.....pozdrawiam Ewelina
Jeśli Pani zrobiła wszystko prawidłowo to trzeba tylko smarować skóre czymś łagodzącym np Zinadermin lub Poldermin Hydro i brać doustnie leki p/alergiczne

Przy świerzbie głowa raczej nie swędzi- natomiast owszem, czasem jest trudny do leczenia. Terapie zwykle powtarza się w odstepach czasu (tydzeń bez leków), owszem zakażenie przenosi sie przez pościel i ubrania (ale rozumiem ,że tym sie Pani zajeła)- czasem trzeba stosowac terapię kilkudniową bez zmywanie leku; czasem warto zastosować antyhistaminik (np. Zyrtec na noc-żeby nie swędziało; wart też sprawdzić, czy to jednak nie jakieś inne żyjątka- pluskwy?