jak dlugo leczy sie zapalenie tkanki lacznej po oparzeniu spawem?

3 odpowiedzi
Jestem po oparzeniu stopy lewej podczas spawania wpadl mi do buta zgorzel powodując kolo kostki dziurke udałem się do szpitala gdzie została wyczyszczona rana tzn.opracowano odkazono i zalozono opatrunek i dostałem antybiotyk dalacin 300-3 razy dziennie i metronidazol 0,5g było to 16.06.-do dzisiejszego dnia mam caly czas stan zapalny noga bardzo opuchnieta jak leze to wmiare ale jak wstane czuje jak mi rozpycha stope momentalnie noga robi się cieplejsza i bardziej bordowa jakby cos splywalo .20.06 trafiłem do szpitala gdzie stwierdzono zapalenie tkanki lacznej lezalem tam do 22.06-leczenie neoparin 0.06ml,ciprinol,metronidazol.usg-znaczny obrzek tkanek miękkich stawu skokowego i stopy,zbiornikow plynowych nie wykazano ani cech zakrzepicy.teraz jestem pod kontrola chirurgiczna ale nie ma caly czas poprawy przyjmuje tylko aescin 3razy po 2tab.tak jak pisałem wcześniej noga az pod kolano obrzeknieta a rana już wnet wygojona .proszę o porade czy mogę mieć cos jeszcze w tej stopie ze nadal jest stan zapalny,co mogę zrobić i jak długo takie oparzenie się leczy z góry dziekuje za odpowiedz
Witam
Takie oparzenie leczy się zazwyczaj bardzo długo, szczególnie gdy jest powikłane - np. zapaleniem tkanki łącznej.
Zapraszam na konsultację - być może będziemy mogli zastosować kompresjoterapię.
Pozdrawiam

Witam,
Tego typu stan zapalny często wymaga długiego leczenia, ale mam nadzieję że w chwiili obecnej sprawa jest już nieaktualna i jest Pan zdrowy.
Pozdrawiam.
Witam, trudno radzić na odległość, nie widząc jak wygląda noga i jak wyglądą w badaniu USG Doppler, można jeszcze zastosować sulodexyd - Vessel Due F 2 x 2 początkowo, następnie 2 x 1 i podkolanówkę uciskową II stopień ucisku - to są moje propozycje - zaznaczam że na odległość mogą nie być trafne - najchętniej obajrzałbym Pana nogę w trakcie wizyty pozdrawiam