Jak dalej leczyć nadciśnienie?

4 odpowiedzi
Od niedawna pojawiły się u mnie problemy z nadciśnieniem. Pewnego wieczoru dostałem poważnych problemów z błednikiem. Po konsultacji z lekarzem pierwszego kontaktu zostały mi przepisane następujące leki: rano Bisocard 5mg, Lozap Furosemid, wieczorem Bisocard. Minęły 2 miesiace, unormowałem swój tryb życia. Czuję się fatalnie, czasami mam nagłe skoki ciśnienia. Wpadam w panikę, że coś złego dzieje się z moim organizem. Mam 35 lat. Co mam dalej robić?
Można zoptymalizować terapię, część z tych preparatów zamienić na stabilniejsze, długodziałające, ocenić Holter ciśnieniowy, jak wyglada rozkład ciśnienia w ciągu doby. Zapraszam na wizytę.

furosemid na pewno nie jest lekiem służącym takiemu leczeniu, wydaje mi się że wymaga Panie innego leczenia
Szanowny Panie.
Wartości ciśnienia tętniczego stwierdzone u Pana podczas badania przez Lekarza POZ zapewne były bardzo wysokie - stąd otrzymał Pan od razu sporą ilość leków.
Bezwzględnie wymaga Pan konsultacji specjalistycznej dotyczącej oceny aktualnej sytuacji zdrowotnej, prawidłowego rozpoznania problemów chorobowych oraz wytyczenia strategii dalszego postępowania. Kontynuacja zaleconego uprzednio - w innych okolicznościach - leczenia może być niewłaściwa. Proponuję skrupulatne zebranie informacji medycznych, w tym codzienne pomiary ciśnienia tętniczego i pulsu z zapisem uzyskanych wartości i dostarczenie wszystkiego lekarzowi, któremu powierzy Pan dalsze prowadzenie swoich spraw zdrowotnych (w tym zakresie).
Dzień dobry
Proponuję wykonać badania dodatkowe w celu oceny przyczyn wysokich wartości ciśnienia tętniczego. W zależności od ich wyniku będzie można zastosować odpowiednie leczenie.
Pozdrawiam
Tomasz Maćkowiak
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.