Jak często muszą odbywać się wizyty u psychologa? Dostałem skierowanie od psychiatry do psychologa a

2 odpowiedzi
Jak często muszą odbywać się wizyty u psychologa? Dostałem skierowanie od psychiatry do psychologa ale w moim mieście nie mam możliwości z takiej poradni skorzystać a najbliższa jest kilkadziesiąt kilometrów dalej co prawda mógłbym tam dojeżdżać ale raczej nie częściej niż co miesiąc a wiem że takie wizyty powinny się odbywać mniej więcej co 2 tygodnie i moje pytanie brzmi czy mam możliwość w Poradni Zdrowia Psychicznego która ma kontrakt z nfz korzystać z wizyt psychologa raz w miesiącu? czy to musi być właśnie co około 2 tygodnie? nie wiem jak to działa zastanawiam się czy dla poradni może nie jest opłacalne przyjmować pacjenta tylko raz w miesiącu.
Dzień dobry,
wizyty u psychologa nie muszą odbywać się konkretnie co 2 tygodnie, chociaż ma Pan rację, że w przypadku psychoterapii istotna jest regularność. Częstotliwość wizyt można ustalić indywidualnie w porozumieniu z psychologiem, do którego się Pan umówi. W obecnych czasach wielu psychologów i klientów decyduje się na współpracę online.
Zachęcam do kontaktu z psychologiem z Pana okolicy, jestem przekonana, że wspólnie dobierzecie optymalne rozwiązanie.
Pozdrawiam

Dzień dobry, częstotliwość wizyt zależna jest od terapii. Istnieje też możliwość ustalenia częstotliwości indywidualnie w porozumieniu z psychologiem.