Ja takze bardzo proszę o poradę co mam zrobić z chorym kolanem? Uzyskałam wynik MR prawego stawu kol
1
odpowiedzi
Ja takze bardzo proszę o poradę co mam zrobić z chorym kolanem? Uzyskałam wynik MR prawego stawu kolanowego:
1.zachyłki stawowe : nadrzepkowy poszerzony do 11 mm przez płyn z przyściennie pogrubiałą błoną maziową
2.przedział przedni ( dystalne ścięgno m. czworogłowego uda, więzadło rzepki , troczki rzepki) :w normie -staw rzepkowo-udowy: chondropatia chrząstki rzepki w st. II wg. kl. Outerbridge, pośrodkowo pasmo obrzęku szpiku strefy podchrzęstnej
3.przedział przyśrodkowy : -więzadło poboczne (MCL) dyskretnie pogrubiałe w cz. bliższej - prawdopodbnie po przebytym uszkodzeniu I st. - łąkotka przyśrodkowa (MM): horyzontalne uszkodzenie rogu tylnego dochodzące do piszczelowej powierzchni stawowej -powierzchnie stawowe :ogniska chondropatii w st. II/III kłykcia przyśrodkowego k. udowej
4. przedział boczny : Łąkotka boczna (LM), więzadło poboczne boczne (LCL), śc. m. podkolanowego, dystalny odcinek pasma biodorowo -piszczelowego (ITB), dystalne ścięgno m. dwugłowego uda, powierzchnie stawowe - prawidłowe
5. więzadła krzyżowe (ACL , PCL) : o zachowanej ciągłości i o prawidłowym sygnale
6. w obrębie kłykcia bocznego k. udowej w okolicy przynasadowej widoczna jest zmiana o charakterze chrzęstniaka śródkostnego (enchondroma) o wym.: 13 x 11 x 12 mm
Staw piszczelowo-strzałkowy bliższy, objęte badaniem brzuśćce mięśniowe, obraz jam szpikowych poza ww: prawidłowe
Bardzo prosze o porade. Mam silne bole stawow kolanowych i brak poprawy po leczeniu ambulatoryjnym.
Serdecznie dziekuje
Mariola lat 58
1.zachyłki stawowe : nadrzepkowy poszerzony do 11 mm przez płyn z przyściennie pogrubiałą błoną maziową
2.przedział przedni ( dystalne ścięgno m. czworogłowego uda, więzadło rzepki , troczki rzepki) :w normie -staw rzepkowo-udowy: chondropatia chrząstki rzepki w st. II wg. kl. Outerbridge, pośrodkowo pasmo obrzęku szpiku strefy podchrzęstnej
3.przedział przyśrodkowy : -więzadło poboczne (MCL) dyskretnie pogrubiałe w cz. bliższej - prawdopodbnie po przebytym uszkodzeniu I st. - łąkotka przyśrodkowa (MM): horyzontalne uszkodzenie rogu tylnego dochodzące do piszczelowej powierzchni stawowej -powierzchnie stawowe :ogniska chondropatii w st. II/III kłykcia przyśrodkowego k. udowej
4. przedział boczny : Łąkotka boczna (LM), więzadło poboczne boczne (LCL), śc. m. podkolanowego, dystalny odcinek pasma biodorowo -piszczelowego (ITB), dystalne ścięgno m. dwugłowego uda, powierzchnie stawowe - prawidłowe
5. więzadła krzyżowe (ACL , PCL) : o zachowanej ciągłości i o prawidłowym sygnale
6. w obrębie kłykcia bocznego k. udowej w okolicy przynasadowej widoczna jest zmiana o charakterze chrzęstniaka śródkostnego (enchondroma) o wym.: 13 x 11 x 12 mm
Staw piszczelowo-strzałkowy bliższy, objęte badaniem brzuśćce mięśniowe, obraz jam szpikowych poza ww: prawidłowe
Bardzo prosze o porade. Mam silne bole stawow kolanowych i brak poprawy po leczeniu ambulatoryjnym.
Serdecznie dziekuje
Mariola lat 58
Dzień dobry. Podany opis rezonansu magnetycznego oraz dolegliwości bólowe są wskazaniem do leczenia operacyjnego artroskopii stawu kolanowego z zaopatrzeniem uszkodzeń wewnatrzstawowych głownie łąkotki przyśrodkowej MM oraz chrząstki stawowej. Pozdrawiam MN
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Podobne pytania
- Co oznacza wynik badania CKPAN[-] ,PSA[-],CD68[+++] ?
- Ułamała mi się jedynka z tyłu ukośnie trochę pod dziąsłem. Przód zęba trzyma się jedynie na dziąśle. Czy istnieje możliwość sklejania zęba, czy jedyne wyjście to oderwanie przodu i wstawienie korony?
- Moja córka ma dzielone słodycze nie je ich w nadmiarze.Pije wodę czasem napije się z sokiem ale który robię sama. Chipsy daję jej naprawdę rzadko mimo to ma 7 lat i 32 kg wagi przy wzroście 122 cm co mam robić? Ona za pieczywem nie przepada.Ale bardzo lubi zupy.Nie mam problemów z podawaniem…
- Jestem od czterech lat mężatką i mam roczną córeczkę. Z mężem znany się już siedem lat, ale odkąd się pobraliśmy stał się innym człowiekiem. Wcześniej był troskliwy, opiekuńczy, pomocny, mogłam na nim polegac a po ślubie wszystko o 180 st. W niczym mi nie pomaga tylko ciągle rozlicza, krzyczy,…
- Mam 21lat i trafiłem do szpitala z podejrzeniem wyrostka robaczkowego . Zostałem przebadany , badania krwi i moczu leukocyty 17000 po czym spadły do 11000 . Chirurg stwierdził że nie będzie mnie operowac że da mi dobę i jak przeminie ból to wyrostek się "wchlonie" i będzie okej(powiedzial ze…
- Moja córeczka 7 lat i synek 4 lata mają znacznie podwyższony poziom cholesterolu. Córeczka ma również problem z niedoczynnością tarczycy. Obecnie jest poddana leczeniu euthyrox 0,25 (od 3 m-cy). Synek ma natomiast nietolerancję laktozy. Czy jest Pani w stanie nam pomóc?
- Zwracam się z prośbą o interpretację wyniku krzywej cukrowej : glukoza na czczo 98 mg/dl glukoza po 60 min. 87 mg/dl glukoza po 120 min. 111 mg/dl Czy wynik ten znacząco odbiega od normy?
- Jakie badania z krwi należy wykonać przed udaniem się do psychiatry aby miał on jak najlepszy wgląd w stan zdrowia pacjenta? Oprócz krwi należy zbadać coś jeszcze ?
- Podczas badania USG wykazano że mam naderwana łąkotkę przyśrodkową ( " Łąkotka przyśrodkowa niejednorodna przytorebkowe uszkodzenie na granicy części środkowej i rogu tylnego przechodzące na róg tylny " ). Łąkotka w badaniu dynamicznym jest stabilna. Mam pytanie odnośnie rehabilitacji, czy istnieje…
- Mam małe pryszczyki chyba z woda w srodku na rękach i stopach!!! Co to może być???
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Masz podobny problem? Ci specjaliści mogą Ci pomóc:
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.