izotek - wysypka

Witam. Jestem na kuracji izotekiem. Rozpoczełam 3 miesiąc brania leku. Jestem na dawce 40mg (170cm, 60kg). Od około tygodnia na moich dłoniach pojawiła się jakby wysypka, która w dotyku przypomina grudki. Na ulotce widnieje informacja, aby natychmiastowo przerwać lek, jednak nie chciałabym tego robić. Czym jest ta wysypka ,która pojawiła się na moich dłoniach? Czy jest coś czym moge to smarować , aby to złagodzić ? (nie swędzi, nie drapię. )

1 odpowiedź


Witam, najprawdopodobniej doszło do rozwoju wyprysku z podrażnienia. Sucha skóra po izoteku, niesprzyjające warunki środowiskowe (mróz) wywołały te zmiany skórne, ale oczywiście ostateczne rozpoznanie jest możliwe podczas wizyty. Należy rozpocząć intensywne nawilżanie np. Linola maść i włączyć miejscowe sterydy do ustąpienia grudek. Pozdrawiam Monika Sikorska

Uzyskaj odpowiedź dzięki konsultacji online

Potrzebujesz porady specjalisty? Zarezerwuj konsultację online: otrzymasz odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.

  • • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.

  • • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.

  • • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.

  • • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

  • • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.