Intensywny ból nogi w pozycji siedzącej

4 odpowiedzi
Mam 22 lata, waga 50 kg przy 166 cm wzrostu i zdiagnozowana głęboką depresję. Od pewnego czasu dokucza mi ból lewej łydki, często promieniuje w górę, do bioder i kręgosłupa. Łydka boli non stop, raz słabiej raz mocniej, coś jak skurcz albo zakwasy, dodatkowo ostatnio pojawiło się drętwienie nogi. Najgorzej jest podczas siedzenia tzn wtedy boli cała lewa noga, usiedzę maksymalnie 4 minuty, muszę wstawać od biurka praktycznie zgięta w pół, a następnie kładę się na kanapę, bo tylko leżenie daje jakąś ulgę. Za czasów gimnazjum miałam stwierdzone lekko zaokrąglone plecy ale odesłano mnie bez żadnych wskazówek lub poleconych ćwiczeń korekcyjnych. Wydaję mi się, że to przez to, że mój fotel biurowy nie asekuruje w ogóle odcinka lędźwiowego, też i ja nie pilnowałam swojej postury. Byłam u internisty, który powiedział mi, że to zwykły niedobór magnezu i tak biorę ten magnez już prawie 3 miesiące- jedyna poprawa to taka, że powieka mi nie drga ale nie z tym problemem się udałam do lekarza. Nie wyobrażam sobie mojego dalszego studiowania z takim stanem rzeczy, stąd moje pytanie, do jakiego specjalisty powinnam się zgłosić z moim problemem- ortopeda, fizjoterapeuta czy neurolog? jakieś sugestie może co to może być i/lub jak nie pogarszać danego stanu rzeczy lub nawet trochę sobie ulżyć? Ból przeszkadza mi w na prawdę w wielu czynnościach codziennych.
Proszę zgłosić się do ortopedy lub neurologa.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień Dobry,
Myślę, że powinna Pani skontaktować się z ortopedą lub neurologiem.
Pozdrawiam.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz.pl, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam,
Wydaje mi sie ze byłaś u jakiegoś idioty! Prawdopodobnie masz dyskopatię odcinka lędźwiowego na poziomie L5-S1 i trzeba wykluczyć to badaniem MRI tego odcinka. Można to spokojnie wyleczyć u osteopaty.
Doraźnie spróbuj termoforem rozgrzać plecy, zadzwoń do mnie do kliniki i poproś o wysłanie ćwiczeń rozciągających- ktore spróbuj póki co robic.
Czekam na Ciebie
Pozdrawiam
K.
ból łydki spowodowany może być wieloma czynnikami od tych psychogennych (stres) po dysfunkcje z obrębu miednicy czy problemów mięśniowo-stawowych. myślę że powinna Pani wystartować od wizyty u fizjoterapeuty. Plecy okrągłe raczej nie są tu problemem, leży on gdzieś indziej.

Podobne pytania

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.