Intensywny ból nogi w pozycji siedzącej

5 odpowiedzi
Mam 22 lata, waga 50 kg przy 166 cm wzrostu i zdiagnozowana głęboką depresję. Od pewnego czasu dokucza mi ból lewej łydki, często promieniuje w górę, do bioder i kręgosłupa. Łydka boli non stop, raz słabiej raz mocniej, coś jak skurcz albo zakwasy, dodatkowo ostatnio pojawiło się drętwienie nogi. Najgorzej jest podczas siedzenia tzn wtedy boli cała lewa noga, usiedzę maksymalnie 4 minuty, muszę wstawać od biurka praktycznie zgięta w pół, a następnie kładę się na kanapę, bo tylko leżenie daje jakąś ulgę. Za czasów gimnazjum miałam stwierdzone lekko zaokrąglone plecy ale odesłano mnie bez żadnych wskazówek lub poleconych ćwiczeń korekcyjnych. Wydaję mi się, że to przez to, że mój fotel biurowy nie asekuruje w ogóle odcinka lędźwiowego, też i ja nie pilnowałam swojej postury. Byłam u internisty, który powiedział mi, że to zwykły niedobór magnezu i tak biorę ten magnez już prawie 3 miesiące- jedyna poprawa to taka, że powieka mi nie drga ale nie z tym problemem się udałam do lekarza. Nie wyobrażam sobie mojego dalszego studiowania z takim stanem rzeczy, stąd moje pytanie, do jakiego specjalisty powinnam się zgłosić z moim problemem- ortopeda, fizjoterapeuta czy neurolog? jakieś sugestie może co to może być i/lub jak nie pogarszać danego stanu rzeczy lub nawet trochę sobie ulżyć? Ból przeszkadza mi w na prawdę w wielu czynnościach codziennych.
Polecam Fizjoterapeutę lub Osteopatę bo problem jest złożony i wymaga wielowymiarowego spojrzenia na Pani problem. Przy wyborze fizjoterapeuty też proszę zwrócić uwagę na zakres kompetencji ponieważ fizjo do fizjo nierówny. Jeśli trafi Pani na kogoś dobrego to powinno być po problemie.
pozdrawiam, Konrad Skrzat

Proszę zgłosić się do ortopedy lub neurologa.
Dzień Dobry,
Myślę, że powinna Pani skontaktować się z ortopedą lub neurologiem.
Pozdrawiam.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam,
Wydaje mi sie ze byłaś u jakiegoś idioty! Prawdopodobnie masz dyskopatię odcinka lędźwiowego na poziomie L5-S1 i trzeba wykluczyć to badaniem MRI tego odcinka. Można to spokojnie wyleczyć u osteopaty.
Doraźnie spróbuj termoforem rozgrzać plecy, zadzwoń do mnie do kliniki i poproś o wysłanie ćwiczeń rozciągających- ktore spróbuj póki co robic.
Czekam na Ciebie
Pozdrawiam
K.
ból łydki spowodowany może być wieloma czynnikami od tych psychogennych (stres) po dysfunkcje z obrębu miednicy czy problemów mięśniowo-stawowych. myślę że powinna Pani wystartować od wizyty u fizjoterapeuty. Plecy okrągłe raczej nie są tu problemem, leży on gdzieś indziej.