Insulinooporność, niedoczynność tarczycy

1 odpowiedzi
Witam,
od 3 lat zmagam się nadmiernymi kilogramami - nie jestem osobą otyłą (przy 167 cm ważę 68 kg). Jednak nie mogąc przez taki czasu zrzucić jedynie 4-5 kg poszłam do dietetyka. Po kolejnych miesiącach diety zarówno waga, jak i obwody nie ruszyły. Wtedy dietetyk zasugerował zrobienie krzywej cukrowej i insulinowej.
Badanie było robione dwa tygodnie temu.

Glukoza na czczo -81
Glukoza po 60min - 77
Glukoza po 120min - 89
Insulina na czczo - 16,2
Insulina po 60min - 71,71
Insulina po 120min - 49,8

Dodatkowo miałam badaną tarczycę i wyniki przedstawiają się tak jak poniżej:
FT3 - 2,82
FT4 - 13,58
TSH - 3,680

Dodam, że mam 24 lata i za około rok chciałabym zacząć starać się o dziecko. Czy powinnam martwić się tak wysokim poziomem TSH pomimo tego, że mieści się w normie? Czy potrzebne jest leczenie farmakologiczne? Byłam u kilku lekarzy jednak uzyskuje sprzeczne odpowiedzi i szukam pomocy.
Pozdrawiam i dziękuje
W badaniach widoczna jest hiperinsulinemia ale niewielka,również zbyt wysokie stężenie Tsh- najlepiej gdyby mieściło się między 1a 2.Ale te parametry nie uniemożliwiąją zajścia w ciążę