insulinooporność?

4 odpowiedzi
obciążeniu glukozą 75g. Glukoza na czczo 90 mg/dl (norma 70,00 99,00) Glukoza po 1 godz. : 133 mg/dl Glukoza po 2 godz. : 86 mg/dl Insulina przed obciążeniem 10,5µIU/ml (norma 2,0-25,0) Insulina po obciążeniu 1godz. 85,5µIU/ml Insulina po obciążeniu 2 godz. 49 µIU/ml Czy świadczą one o insulinooporności ?
Witam, Być może. Konieczne jest jednak wzięcie pod uwagę szeregu faktów z wywiadu i badania fizykalnego. Pozdrawiam.

Wyniki mogą świadczyć o insulinooporności.
Wielokrotnie pojawiają się pytania na tym forum dotyczące insulinooporności. Przez wiele tygodni udzielam podobnych odpowiedzi więc powtórzę ją ponownie. NIE DA SIĘ UDZIELIĆ ODPOWIEDZI dotyczącej insulinooporności w oderwaniu od zebrania wywiadu i zbadania pacjenta bez względu na to ile wynosi wskaźnik HOMA. Nie można więc oczekiwać, że uda się udzielić trafnej porady w oparciu o suche wyniki badań.
Niewielka insulinooporność. Norma wg różnych źródeł 1-1,5