inna metoda antykoncepcji

11 odpowiedzi
witam mam endometrioze czy istnieje inna metoda antykoncepcji niz tabletki zażywac bez przerwy ? dodam że ostatnio brałam vibin i mnie uczulił jaki lek brac by miał mało skutków ubocznych pozdrawiam prosze odp
Szanowna Pani,
Można dobrać inne tabletki lub zmienić system podawania hormonów np plastry, krążek dopochwowy. Ciekawą opcją terapeutyczną jest założenie wkładki hormonalnej domaciznej. Jeżeli endometrioza jest udokumentowana można stosować w systemie ciągłym Dienogest co dodatkowo ma działanie antykoncepcyjne. Pozdrawiam.

Vibin nie jest dedykowany w endometriozie. Antykoncepcja to co innego niż leczenie endometriozy. W tym schorzeniu stosuje się hormony, które niejako przy okazji blokują owulację.
Sposób leczenia? Zapraszam.
Niestety długie leczenie tylko lekiem Visanne.
Oczywiście ! Istnieją inne alternatywy . W zależności od naszych priorytetów / endometrioza czy antykoncepcja ? / może to być zastrzyk raz na 3 miesiące , wkładka domaciczna hormonalna na 3 albo 5 lat lub implant podskórny . Do wyboru ! Pozdrawiam !
Leki antykoncepcyjne z samym dezogestrelem( tak jakie stosuje się u karmiących matek a leków dwuskładnikowych najlepiej ZOELY
Jest jeszcze sporo innych preparatów. Musi pani iść na wizytę do ginekologa.
Szanowna Pani,
Do rozważenia jest hormonalna antykoncepcja wewnątrzmaciczna (spirala). Wszystko zależy od intensywności objawów związanych z endometriozą oraz Pani ogólnego stanu zdrowia. Zapraszam na wizytę, w czasie której wszystko Pani omówię.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam serdecznie. Lekiem ukierunkowanym na leczenie endometriozy jest visane,które można stosować min 15 miesięcy a jego efekt leczniczy utrzymuje się nawet do 2 lat.Jesli nie chce Pani tabletek polecam system Mirena lub levosert,czyli wkładkę hormonalną. Pozdrawiam
Oczywiście, że istnieją inne metody antykoncepcji , w tym długoterminowe, które możemy stosować w endometriozie celem łagodzenia skutków tej choroby. W celu dobrania odpowiedniej metody powinna Pani skontaktować się ze swoim ginekologiem prowadzącym.
Pozdrawiam serdecznie.
Witam,
Jeśli chodzi o antykoncepcję hormonalną o takim samym działaniu jak tabletki to jest jeszcze postać krążków dopochwowych lub plastry. Skutki uboczne zależą od preparatu a mniej od sposobu stosowania.
z poważaniem
Tomasz Łabiak
Generalnie tabletki antykoncepcyjne nie są zalecaną skuteczną metodą leczenia endometriozy ( jaka postać ? , stadium zaawansowania? czy jest potwierdzenie laparoskopowe ?).
Stosuje się oczywiście leczenie hormonalne ( gestageny) oraz leczenie operacyjne (laparoskopia) a w celu antykoncepcji rozważyłbym wkładkę z hormonem (wewnątrzmaciczny system hormonalny z gestagenem ). Pozdrawiam BD