infekcje u przedszkolaka

5 odpowiedzi
Witam. Moja 3 letnia córka we wrześniu poszła do przedszkola i od tego czasu borykamy się z nawracającymi infekcjami górnych dróg oddechowych. Ma ciągle zatkany nos i wydzielinę spływającą do gardła, która powoduje kaszel i odruch wymiotny w nocy, ostatnio zdarzyło się zapalenie ucha środkowego. Laryngolog stwierdził powiększony migdałek oraz zalecił oudparnianie dziecka. Od miesiąca bierze entitis oraz immunotrofinę. Czy nawracające infekcje mogą być spowodowane przez pasożyty? Jakie badania wykonać? Jak odrobaczyć dziecko? Nie bardzo wiem, jak się za to zabrać. Dziękuję i pozdrawiam.
Zapraszam na wizytę. chętnie pomogę zarówno w odrobaczaniu jak i wzmocnieniu odporności.Pozdrawiam

Witam; nawracające infekcje u dzieci w wieku przedszkolnym, a w szczególności, dzieci, które dopiero rozpoczęły przygodę z edukacją, są niestety problemem nagminnym. W przedszkolach i szkołach, często nie zwraca się uwagi na "drobne infekcje", chore dzieci sa przyprowadzane na zajęcia i... cóż, zarażają inne. Ponieważ nie możemy poradzić na zachowania innych, pozostaje, zwłaszcza w okresie nabierania odporności, przy każdym przeziębieniu organizować opiekę w domu (wiem, że to trudne, wszyscy pracujemy...) Odnośnie zapalenia ucha, które ostatnio było przebyte, może mieć ono związek z przewlekłym katarem. Obrzęk błony śluzowej, powoduje zatkanie trąbki słuchowej łączącej ucho środkowe i noso-gardziel, szybko może dojść do ponowienia się infekcji ucha środkowego. Proponowałbym częste przemywanie nosa specjalna solą w spray'u np. Sterimal cz Marimal oraz zwłaszcza przed spaniem krople lub spray do nosa obkurczające śluzówkę, Nasivin, Otrivin etc dla dzieci. Ostrożne postępowanie Doktora Laryngologa pozwoliłbym sobie tylko bardzo docenić (w żadnym wypadku nie oceniać!). U małych Pacjentów taka ostrożność i częste oceny stanu zdrowia, są po prostu konieczne. Możliwe, że pomoże to w ograniczeniu stosowania antybiotyków.
Odnośnie odrobaczania, pytanie skąd podejrzenie choroby pasożytniczej?, zacznijmy od badań. W razie potrzeby usunięcia zdiagnozowanego pasożyta, potrzebna jest konsultacja lekarska, stosuje się tu specjalne antybiotyki i to tylko wtedy, kiedy rozpoznaniu towarzyszą objawy chorobowe.
Witam pasozyty sprzyjają częstszym infekcjom, badania w tym kierunku zleci Pani każdy lekarz rodzinny lub pediatra, co do uodpornienia to już wymaga podejścia indywidualnego, prosze stosowac leki przez 3-4 miesiące jesli nie będzie efektu chętnie pomogę pozdrawiam
Witam
Dziecko które pierwszy raz idzie do przedszkola najcześciej mają z odpornością pronlem, bo ich układ immunologiczne muszą się zapoznać z nowym środowiskiem. Trzeba wyleczyć przewlekły katar i oczywiście uodpornić. Często zalecam preparat tzw. mumio dla dzieci, także transfer faktor clasik. Może Pani te preparaty zamówić u nas w Gabinecie. Także na przewlekły katar i zapalenie ucha też preparaty ziołowe bym zaleciła, tylko proszę o kontakt, jeśli to możliwe to zapraszam na wizytę.
Tak , nawracające infekcje mogą być wspierane przez ch. pasożytnicze< ale w tym okresie ,życia i pory roku, mimo odrobaczenia, które trzeba zrobić, dziecko i tak choruje często. Polecam spróbować imupret, słyszałem ,ze bedzie dostepny w Polsce od luteg 2017.
W tej chwili jest w Polsce infekcja , bakteryjna, na która wiele osób w tym dzieci chorują. Dzieci mają katar i trochę kaszlą, ( w płucach nic się nie dzieje, infekcja jest w krtani - to powinien posłuchać lekarz) leczy się antybiotykami z grypy makrolidów 10 dni, Ale też można spróbowąc podawać syrop z cebuli i czosnku z cukrem 3x10ml,tj łyżkę stoł.( Po 10 dniach przerwa) . Miłego dnia,