"Impulsy" w szumach usznych

3 odpowiedzi
Szanowny panie doktorze,Od jakiegoś czasu mam szumy uszne (pamiątka po nagłym niedosłuchu, słuch częściowo wrócił), do których już zdążyłam się przyzwyczaić. W ostatnim czasie jednak zaczęły pojawiać się swego rodzaju impulsy – szum wycisza się całkowicie na ułamek sekundy i uderza ze zwielokrotnioną siłą, po czym od razu wraca do normalnej głośności. Jest to bardzo nieprzyjemne, czuję jakby ktoś uderzył mnie w głowę. Początkowo pojawiało się to przy zasypianiu, teraz w godzinach wieczornych, gdy jestem lekko zmęczona – aż można się przestraszyć. Stąd moje pytanie – czy jest to częste zjawisko przy szumach, czy wręcz kolejna w moim przypadku anomalia? Aktualnie regularnie przyjmuję Cavinton, RM głowy wykluczyło guzy, innych problemów neurologicznych nie dostrzegam. Normalnie szum jest ciągły, przypomina bardziej zakłócenia np. w telewizorze niż szum morza.
Witam serdecznie!
W przypadku opisywanych dolegliwości należałoby wykonać pełną diagnostykę otoneurologiczną (BERA, OTOEMSJĘ, SEP, VEP, VEMP,) - całość możliwa do wykonania w Bydgoszczy - analizując kompleksowo poszczególne składowe zmysłu słuchu jesteśmy w stanie określić lokalizację ewentualnej patologii.
Należy również odnieść się do ewentulanej patologii w zakresie kręgosłupa szyjnego, przepływu w naczyniach domóżgowych (USG doppler), zaburzeń hormonalnych, lipidowych, schorzeń przewlekłych -nadciśnienie tętnicze, cukrzyca itp.
Pozdrawiam i zapraszam.
Sugeruję wizytę: - 120 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Witam
Szumy uszne to trudny problem diagnostyczny i leczniczy - radzę zwrócić się po pomoc do renomowanego ośrodka np. Centrum w Kajetanach pod Warszawą (pod kierunkiem Pana Prof Skarżyńskiego) ale jak już wcześniej wspomniałem nie jest to łatwy orzech do zgryzienia
pozdr
Stanisław Nitek
Przede wszystkim należy rozpocząć leczenie od betahistyny 24mg dwa razy na dobę przez minimum 3 miesiące. Można dołączyć Bilobil Intense 120mg dwa razy na dobę przez ten sam okres. Jeśli to nie pomoże należy rozważyć metodę TRT. Zapraszam na wizytę