Implanty...

1 odpowiedzi
Witam Panie Doktorze!
Chciałam Pana zapytać o 3 kwestie związane ze wstawieniem implantu i z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi na nie!!!
Panie Doktorze, muszę wstawić implant, gdyż nie mam górnej 4 (tak się kończy chodzenie do niekompetentnych stomatologów...)
1)Chciałam się Pana zapytać, co w sytuacji gdy implant się nie przyjmie, nastąpią poważne powikłania, komplikacje?Czy bez problemu będzie można go wyciągnąć?
2)Jaki implant według Pana jest najlepszy (dzisiaj) na rynku?Czy marka, koszt, kraj pochodzenia mają znaczenie?Czy można sobie zażyczyć np. implanty niemieckie?
3)Powiedzmy, że założę implant, który się przyjmie-co za 10, 20, 30 lat???Implant tyle wytrzyma?Od czego będzie zależała jego " żywotność", jego jakość i stan?Czy mam co pół roku robić zdjęcie i sprawdzać czy wszystko ok?i ciągle żyć w stresie?
Pozdrawiam serdecznie i raz jeszcze z góry dziękuję za odpowiedzi na tak złożone pytania.
1. Jeśli implant się nie przyjmie to czasami praktycznie można go wyciągnąć palcami gdyż nie jest zrośmnięty z kością. Jeśli jest taka sytuacja to po usunięciu implantu usuwa się chorą tkankę oraz ziarninę a następnie wyłnia się ubytek materiałęm kościotwórczym któy regeneruje kośc w tym miejscu., CZasmi zostawia się do samoistnego wygojenia. Po 3 miesiącach wykonuje się ponowną implantację w ramach gwarancji czyli bez dodatkowych kosztów
2.Na rynku jest ponad 400 systemów implantologicznych. Który najlepszy? Ja uważam że niemiecki ankylos ale inni lekarze twierdzą że inne . Generalnie jest parę systemów godnych polecenia : Ankylos , Astra , Straumann, Nobel. Marka ma znaczenie bo implanty najlepszych marek są produkowane tak by ich zrost z kością był jak najlepszy. Poza tym dopasowanie elementów (implant-łaćznik) ma ogromne znaczenie - chodzi o precyzję kilkudziesięciu MIKRONÓW.
3. Generalnie zakłąda się zę implant powinien służyć pacjentowi do końca życia . Czasem jednak żywotność implantu jest krótsza. Wszystko zależy od techniki wszczepienia, jakości kości , pracy protetycznej. Raz do roku powinno się przyjść na kontrolę i....nie żyć w stresie :-) To jest bardzo przewidywalny sposób leczenia . Lepszy czasem niż korony na zębach