Ilość insuliny

1 odpowiedzi
Pani Doktor,
byłem wczoraj (17.05.2016 r. o godz 18.30 Krzysztof był z żoną na spotkaniu) u pani na wizycie, dostałem wspaniałą poradę. Dziękuję, jednak nie zapisałem sobie ile dawek brać insuliny.
Przypomnę, że zapisała mi pani insulinę aba - saglar i wiktozę (na pewno to inaczej się pisze) wieczorem mam brać insullinę i Metformax sr 500 (0x0x2). Ile insuliny wieczorem.
Przepraszam za roztargnienie.
Pozdrawiam Krzysztof
Panie Krzysztofie, dokładnie nie pamiętam ile jednostek insuliny brał Pan wieczorem Humulin N? Proszę dokładnie tyle samo wziąć nowej insuliny i stopniowo dostosowywac sobie jej dawkę odpowiednio do stężenia cukru rano na czczo, wg schematu:. Jeśli glikemia (cukier) na czczo nie mieści się w zakresie wartości 70–130 mg/dl, co 3 dni można zwiększać dawkę insuliny bazowej (Abasaglar) o 2 jednostki, jeśli stężenia glukozy odbiegają od pożądanego poziomu (tzn. jeśli glikemia na czczo wynosi 130–180 mg/dl), lub o 4 jednostki, jeżeli glikemia na czczo
przez 3 dni jest większa niż 180 mg/dl . W przypadku wystąpienia hipoglikemii ze stężeniem glukozy poniżej 70 mg/dl, należy zmniejszyć dawkę insuliny bazalnej o 10% lub o 4 jednostki. W razie wątpliwości bardzo prosze o tel. do poradni i poprosic o kontakt do mnie, ustalimy wówczas wszystko telefonicznie. Pozdrawiam, Iwona Tarnowska