ile trwa terapia po gwałcie i ma się lęk do facetów

3 odpowiedzi
ile trwa terapia po gwałcie i ma się lęk do facetów
Dzień dobry,
Trudno określić jednoznacznie ile czasu będzie potrzeba, aby uporać się z traumatycznym doświadczeniem. Każdy człowiek ma własne tępo pracy, gotowość do zmierzenia się z bolesnymi wspomnieniami w danym momencie życia. W obecnych czasach jest dostępnych wiele podejść pomagających poradzić sobie z traumatycznymi wydarzeniami takimi jak gwałt. Warto się nie poddawać i po takim doświadczeniu znaleźć dla siebie specjalistę który pomoże przez to przejść, będzie towarzyszył w pokonywaniu bolesnych wspomnień. To co mogę zaproponować to poszukanie specjalisty pracy z traumą, jednym z takich podejść jest Praca metodą Somatic Experiencing, na stronie można znaleźć namiary na wykwalifikowanych terapeutów. Pozdrawiam Serdecznie.

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Każdy człowiek jest inny ze swoją konstrukcją psychiczną, emocjonalnością i podatnością na zmiany, otrząsaniem się po traumie. Terapia to indywidualnie dobrane działania do Klienta, uwzględniające jego możliwości i proces. Nie ma jednego schematu, który przykłada się do wszystkich.
Pozdrawiam serdecznie
Agnieszka Wojnowska
Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Każda osoba różni się pod względem swojej struktury psychicznej, emocjonalności i odporności na traumę. Psychoterapia polega na dostosowaniu działań do indywidualnych potrzeb pacjenta, uwzględniając jego możliwości i proces. Nie istnieje uniwersalny schemat, który można zastosować dla wszystkich. Serdecznie pozdrawiam, Dariusz Trzebuniak.
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychoterapeutyczna - 180 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.