Ile potrzeba sesji aby pomóc dorosłemu synowi z depresją?

6 odpowiedzi
Witam! Chcę pomóc swojemu dorosłemu już synowi, ponieważ wydaje mi się, że wpada powoli w depresję. Zaproponowałam pomoc psychologa, żeby otworzył się, bo mimo, że mam z nim dobry kontakt to zaczyna zamykac się w sobie. Nie powiedział nie, ale zastanawiam się czy mogłabym wcześniej z Panią porozmawiac żeby określic co mnie martwi? Chciałabym też wiedziec ile średnio trzeba sesji i w jakiej częstotliwości aby osiągnąc pierwsze rezultaty? Wiadomo to są koszty ale chcę pomóc synowi - intuicyjnie wyczuwam, że dzieje się coraz gorzej...
Witam,
Trudno jest mi precyzyjnie odpowiedzieć na Pani pytanie. Aby postawić diagnozę konieczny jest kontakt indywidualny z pacjentem. Rokowania, długość terapii to kwestia indywidualna zależna od stanu pacjenta. W sprawie terminów proszę o kontakt telefoniczny lub kalendarz.
Pozdrawiam

Pani Katarzyno, depresja jest niebezpieczną chorobą, tak więc ma Pani dobrą intuicję, że chce Pani pomóc synowi. Najczęściej sesje odbywają się co tydzień ( tak wskazuję Pacjentom), są też pacjenci, którzy przychodzą do mnie dwa razy w tygodniu. Umawiam się z Pacjentami na trzy pierwsze konsultacje. Podczas tych spotkań wstępnie udaje się ustalić jaka jest przyczyna objawów. Terapia trwa rok, dwa czasem i dłużej. Najczęściej umawiam się z Pacjentami na pierwszą współpracę w gabinecie na okres kwartału. Po tym czasie udaje się usiągnąć pierwszy rezultat w postaci wsparcia psychologicznego. Po tym okresie robimy podsumowanie tego, w którym miejscu jesteśmy w terapii i umawiamy się bądź też nie na dalszą pracę. Pani Katarzyno, jak Pani ma ochotę, proszę do mnie zadzwonić. Może Pani zadzwonić przez Znanego Lekarza- wtedy Panią ze mną połączą, może Pani też zadzwonić do Strefy Bytu i poprosić o mój nr telefonu. Najbliższy wolny termin do mnie, to dziś 11.02 godz 21.00 bądź jutro 12.02 godz. 18.15. Pozdrawiam serdecznie
Katarzyna Wybrańczyk
Witam serdecznie,
pięknie dziękuję za to pytanie. Czytam w nim mnóstwo troski jaką darzy Pani syna.
Zaproponowała Pani synowi pomoc psychologa, zatem jeżeli będzie chciał z niej skorzystać to z pewnością ma w Pani wsparcie. To cenne. Jeśli syn jest dorosły to ważne aby o ile to możliwe ostateczną decyzję o podjęciu terapii podjął samodzielnie.
Jeśli chciałaby Pani podzielić się swoimi troskami, to warto by na spotkaniu była i Pani i syn. Aby spotkania mogły być naprawdę pomocne to ważne będzie to co Panią martwi, ale przede wszystkim jednak potrzeby i oczekiwania Pani syna.
Jeśli zaś chodzi o ilość spotkań, to najuczciwsza odpowiedź brzmi "nie wiadomo". Jest jednak nadzieja. Po szczegóły przekierowuję Panią do krótkiego artykułu na mojej stronie. Odpowiada on na wiele pytań z tym właśnie związanych --> magdalenalabedz.pl/psychoterapia-jak-dlugo-to-potrwa/
Witam Panią, dziękuję za pytanie. Oczywiście istnieje możliwość telefonicznej konsultacji wstępnej podczas której będzie mogła Pani zapytać o ważne dla Pani kwestie. Istotne jest jednak to, aby syn dobrowolnie chciał skorzystać ze wsparcia i był gotowy na takie spotkania. Ilość i dynamika procesu jest bardzo mocno warunkowana czynnikami indywidualnymi. Pracuję jednak przy pomocy terapii krótkoterminowej z użyciem technik poznawczo-behawioralnych. Zwykle taki rezultat poprawy jest już widoczny wcześniej, niż przy stosowaniu innych metod. Jeśli chciałaby Pani bliżej porozmawiać, zachęcam do kontaktu telefonicznego. Jednak należy pamiętać, że podejmując proces pracy z pacjentem obowiązuje mnie tajemnica zawodowa, z której może zwolnić tylko art. 180 KC, co oznacza, że nie będę mogła przekazywać żadnych szczegółów dotyczących podejmowanych czynności i treści spotkań. Natomiast teraz, jeśli jest Pani zainteresowana metodologią mojej pracy, chętnie udzielę telefonicznie wyczerpujących odpowiedzi. Serdecznie pozdrawiam i zachęcam do kontaktu, Anna Mazurkiewicz.
Witam panią. Należy zacząć od tego, czy rzeczywiście syn dostrzega jakiś problem i chce pomocy. Niestety, jeśli tylko pani chce zmiany u syna, to niewiele można zrobić. Oczywiście sama może pani przyjść do terapeuty, żeby określić co panią niepokoi i jak to na panią wpływa, może np. powoduje poczucie winy, że jest pani złą mamą. Nie można też określić ile sesji będzie potrzebnych do zmiany, gdyż po pierwsze nie wiemy, co stanowi problem, po drugie, jaka jest motywacja do zmiany, po trzecie nie znamy diagnozy. Ludzie często mylą zwykły obniżony nastrój, zmęczenie, naturalne kryzysy z depresją. Pozdrawiam serdecznie.
Witam Panią, trudno jest z góry określić ile sesji będzie potrzebował Pani syn. Zazwyczaj pierwsze spotkanie z psychologiem ma charakter diagnostyczno-konsultacyjny, następnie ustalana jest wspólnie ilość spotkań. Wszystko zależy od wstępnej diagnozy jaką rozpozna psycholog. Może się okazać także, że wskazana byłaby konsultacja z lekarzem psychiatrą.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.