Ile może trwać leczenie depresji. Od jakiego czasu wyzdrowienia możliwy jest nawrót. Jak traktować o

2 odpowiedzi
Ile może trwać leczenie depresji. Od jakiego czasu wyzdrowienia możliwy jest nawrót. Jak traktować osobę z depresją.
Wspieranie osoby cierpiącej na depresje należy oprzeć przede wszystkim na zrozumieniu, daniu tej osobie poczucia bezpieczeństwa oraz bliskości. Nie wskazane jest udzielanie rad czy stosowanie komunikatów "weź się w garść".
Depresja jest chorobą, w jej leczeniu należy, w zależności od stanu pacjenta, wdrożyć psychoterapię oraz w trudniejszych przypadkach, uzupełnić ten rodzaj wsparcia o farmakoterapie.
Nawrót depresji oczywiście jest możliwy, to czy i w jakim nasileniu nastąpi, jest zależne od formy pierwotnego wsparcia jakie pacjent uzyskał a także od stopnia zaangażowania samego pacjenta w proces terapii.

Witam serdecznie,

Proces leczenia depresji jest różny, może trwać kilka tygodni, miesięcy lub lat. Jest to zależne od dwóch czynników, stopnia depresji oraz gotowości pacjenta (na terapię).
Jeśli ktoś jest w trakcie terapii to należy taką osobę wspierać i pokazywać zrozumienie. W czasie sesji są poruszane bardzo ciężkie i emocjonalne tematy przez co czasem odczucia się nasilaja.

Jeśli chodzi o sam proces, to jest on bardzo bezpieczny i polega na przetworzeniu odczuć, sytuacji i myśli które wywołały ten stan
Pozdrawiam,
Adrian