Ile dni może utrzymywać się wysypka uczuleniowa?

4 odpowiedzi
Witam, chciałam zapytać ile dni może utrzymywać się wysypka uczuleniowa? Syn ma drobniutką czerwoną kaszkę na całym ciele a głównie na tułowiu i szyjce, lekarz pediatra kazała podawać Zyrtec i Calcium i juz 3 dni nas trzyma. Nie wiemy co go uczula, ale odstawiliśmy wszystkie pokarmy uczulające. Dziękuje za odpowiedź.
Witam serdecznie,
Wszystko zależy od przyczyny, a tych może być kilkadziesiąt- nie tylko pokarm. Ważne, żeby poza lekami stosować emolienty na skórę.
Objawy powinny ustąpić w ciągu kilku dni.
Pozdrawiam.
Piotr Niedziałkowski

witam, pokrzywka alergiczna i/lub wyprysk atopowy możne utrzymywać się różnie długo, nawet do kilku tyg. Proponuję, oprócz wymienionych leków spróbować łagodny krem robiony z mocznikiem 5% i z 1% Hydrocortisonem na eucerynie, nie smarować tylko twarzy. W okresie wolnym od objawów i leków, proponuje wykonać testy alergiczne skórne lub z krwi.
pozdrawiam Grzegorz O.
Trzeba zrobić badania panel ige swoiste wziewne i pokarmowe alergeny i zastanowić się nad tym z czym mamy do czynienia i jak to leczyc. Wysypki mogą trwać i 2 tygodnie...
Wysypka powinna zejść w ciągu tygodnia, jeżeli bedzie nadal.powinna Pani skonsultować się z dermatologiem lub alergologiem.