Ile czasu zajmuje usuniecie zębów i założenie górnej protezy? Chodzi mi o całkowitą, i jaki to jest koszt? Jestem młodą osobą i zależy mi na tym, żeby jak najszybciej założyć protezę.
Jest to bardzo indywidualna sprawa uzależniona od ilości i jakości zębów. Przybliżony koszt usunięcia jednego zęba to ok. 100 zł a koszt protezy to ok. 700 zł. Jeśli zależy Pani na czasie to można wykonać protezę natychmiastową, którą założy Pani od razu po usunięciu zębów ale będzie konieczność po paru miesiącach wymienić ją na nową. Zapraszam do gabinetu na bezpłatną konsultację na której będę mogła dokładniej oszacować kwoty

lek. dent. Ewa Robak
lek. dent. Ewa Robak
Stomatolog, Protetyk
Warszawa
Zwykle po usunięciu zębów należy odczekać ok. 4-6 tygodni na wygojenie się tkanek. Następnie przystępuje się do wykonania protez - proces ten trwa ok 2 tygodni. W niektórych przypadkach możliwe jest wykonanie tzw. protez natychmiastowych, oddawanych Pacjentowi bezpośrednio po wizycie chirurgicznej. Jeśli chodzi o cenę, to uzależniona jest ona od stopnia trudności ekstrakcji i rodzaju protezy. Dokładny cennik znajduje się na naszej stronie endodentica.pl W razie pytań i wątpliwości pozostaję do dyspozycji.

lek. dent. Izabela Kozłowska
lek. dent. Izabela Kozłowska
Stomatolog, Protetyk, Stomatolog dziecięcy
Warszawa
To zależy ile zębów chce Pani usunąć. Po usunięciu zębów zalecam wygoić dziąsła. Trwa to zazwyczaj 6 tygodni. Po tym okresie dopiero przystępuję do wykonania protez. Czas wykonania protezy to około dziesięciu dni. Koszt protezy górnej to 1000 zł. Zaraz po wyrwaniu można wykonać protezę natychmiastową na okres trzech miesięcy, a dopiero potem wykonać protezę ostateczną. Koszt protezy natychmiastowej jest niższy i podlega negocjacji.

Witam. Teoretycznie na tej samej wizycie związanej z usuwaniem zębów jesteśmy w stanie założyć Pacjentowi protezę natychmiastową tymczasową. W celu zaplanowania całego leczenia zapraszam na konsultację. Pozdrawiam.

lek. dent. Urszula Godlewska-Tomaszewska
lek. dent. Urszula Godlewska-Tomaszewska
Stomatolog, Protetyk, Chirurg szczękowy
Warszawa
Każdy przepadek należny rozpatrzeć indywidualnie. Koszty i czas wykonania zabiegów zależą od stopnia trudności przypadku. Należy wykonać odpowiednią diagnostykę radiologiczną. Konieczna jest wizyta w gabinecie w celu określenia warunków wykonania pracy.

Specjaliści w zakresie leczenia: protezy

Mariusz Kwiatkowski

Mariusz Kwiatkowski

Stomatolog

Lublin

Stanisław Pabis

Stanisław Pabis

Stomatolog

Rzeszów

Marek Witkowski

Marek Witkowski

Stomatolog, Chirurg

Kraków

Anna Nikorowicz-Gucwa

Anna Nikorowicz-Gucwa

Stomatolog

Kraków

Jolanta Urbańska

Jolanta Urbańska

Stomatolog

Kraków

Monika Kolat

Monika Kolat

Stomatolog

Jaworzno

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 4 pytań dotyczących usługi: protezy

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.