HPV, Kłykciny kończyste od roku.

2 odpowiedzi
Witam.
W zeszłym roku po koncercie poznałem przypadkową dziewczynę, po przespaniu się z nią po jakichś 3-5 tygodniach pojawiły mi się (jak się ostatnio dowiedziałem) kłykciny kończyste. Obecnie leczę się Jaskółczym zielem wylewając obficie sok na to ''coś'' robią się czarne i chyba coś tam się ukruszyło (milimetry). Jest szansa na wyleczenie tego całkowicie? Będę szczery, że ludzie odradzają, wypalania itd. ponieważ potem są szybkie i obfite nawroty tzn. jest ich potem więcej, podobnie z tymi codyline i aldara, to ludzie też odradzają, podobno wcale nie pomaga, są duże nawroty i jest niebywale kosztowne. Co robić?
Witam,
niestety ta dolegliwość jest bardzo zakaźna i w związku z tym wymaga leczenia. Początkowo w wyniku podrażnienia brodawek, wirus który je powoduje, ulega aktywacji i dolegliwości mogą się nasilać. Nie będzie się tak działo, jeśli leczyć będzie się Pan systematycznie do całkowitego wyleczenia. Czasami leczenie trwa długo, Nie ma idealnej metody. Zawsze może dojść do nawrotu, stajemy się nosicielami wirusa. Oczywiście poza leczeniem obecnych dolegliwości doradzam wykonanie badań w kierunku innych chorób przenoszonych drogą płciową, czyli HIV, WZW C oraz kiły. Pozdrawiam.

Dzień dobry,
kłykciny kończyste (brodawki płciowe) wywoływane są przez wirusy HPV 6 i HPV 11, powinny być leczone, więc proszę nie słuchać "odradzania". Jeśli są małe - dobre efekty uzyskuje się zamrażaniem płynnym azotem oraz Condyliną. Wbrem opinii nie jest to aż tak duży koszt a obfite nawroty bywają bardzo rzadko,a w tym przypadku konieczna jest interwencja chirurga.