hpv 6 w cewce moczowej zmiana na glebokosci 0,5-1cm

3 odpowiedzi
Panie doktorze, jestem umowiony obecnie na zabieg usuniecia zmiany hpv typu 6 z cewki moczowej. Lekarz dermatolog oswiadczyl mi iz zabieg moze sie nie udac z uwagi na glebokie umiejscowienie zmiany (obawiam sie iz jest to 0,5-1cm od ujscia w spoczynku, zmiana dobrze widoczna po mocnym rozwarciu cewki we wzodzie, gdy jest wypychnieta przez ukrwiona czesc penisa). W przypadku gdy zabieg nie bedzie pomyslny - co wtedy? Jesli rozciecie calej zoledzi nie pozwoli na usuniecie zmiany, jaka metoda bedzie nastepna w kolejce? Czy lekarz nie moze zastosowac odrazu metody dajacej 100% szans powodzenia? Czy nie ma innych, mniej inwazyjnych sposobow na pozbycie sie zmian hpv w cewce moczowej mezczyzny?
Lokalizacja zmiany jest trudna ale możliwa do usunięcia metodą endoskopową przez urologa.

Witam
W następnej kolejności można wykonać uretroskopie i skoagulować kłykciny. Może się to niestety wiązać z powikłaniami np zwężeniem cewki. Jeśli zmiana jest widoczna i dostępna z zewnątrz dobrze będzie w pierwszej kolejności spróbować usunąć ją ten sposób.
Przy braku powodzenia zabiegu wykonanego przez dermatologa można zgłosić się do urologa i usunąć zmianę zabiegiem endoskopowym w znieczuleniu ogólnym