Heliobacter pyroli

6 odpowiedzi
Dzień dobry. Mam pytanie. Kupiłam w aptece test na heliobacter pyroli . Wykonałam go bardzo uważnie krok po kroku tak jak zostało to przedstawione w instrukcji. Wynik testu wyszedł pozytywnie. Test postanowiłam zdobić ponieważ czasem boli mnie nadbrzusze ,nie raz jest mi nie dobrze. Ale generalnie nie mam problemów z jedzeniem oraz piciem. Nie mam nadwagi. Staram odżywiać się zdrowo Czytałam że objawem tej bakterii może być również trądzik u osób dorosłych a dodam że mam 26 lat jestem kobietą i całkiem nieedawno dostałam mocnego trądziku bez żadnej konkretnej przyczyny. Proszę powiedzieć co dalej mam z tym zrobić. Czy ten test oznacza że jestem chora ? Do jakiego lekarza i jakie badanie muszę zrobić? Proszę o pomoc
Testr oznacza, że ma Pani infekcję Helicoabcter pylori, podobnie jak 60-70% ludzi w Polsce. Jeśli u Pani są dolegliwości w nadbrzuszu, to trzeba zastosować antybiotyki na Helicobacter, POZDR RK

Dodatni test na Helicobacter pylori, bóle w nadbrzuszu i trądzik są wskazaniem do skojarzonego leczenia antybiotykami celem zwalczenia zakażenia
Tylko test z kału i oddechowy (oraz badanie inwazyjne - gastroskopia) wykrywają aktualne zakażenie. Obecność przeciwciał we krwi potwierdza jedynie kontakt z bakterią, ale nie wskazuje na aktualne zakażenie. Zapraszam na wizytę.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam, tzw " badanie z krwi" na obecność HP nie jest wiarygodnym testem na obecność tej bakterii. Nie ma również dowodów na to, że bakteria HP jest przyczyną wystąpienia trądziku.
Pozdrawiam
Dzień dobry. Nie pisze Pani czy wykonany przez Panią test był testem z krwi, stolca czy oddechowym , a to może mieć znaczenie w kwestii wiarygodnosci aktywnego zakazenia. Biorąc pod uwagę, że z tego co Pani pisze, jest Pani osobą z objawami, to proponuję wizytę u lekarza i wdrożenie antybiotyków.
Kwalifikuje sie pani do leczenia specjalnym zestawem antybiotyków celem pozbycia sie H. pylori (taka kuracja to eradykacja). Należy sie zgłosić do lekarza rodzinnego bądź gastroenterologa. Powiązanie z trądzikiem jest raczej niepewne