Hej, w poniedziałek byłem na zabiegu laserowego usuwania blizn potrądzikowych laserem fotona. Teoret
1
odpowiedzi
Hej, w poniedziałek byłem na zabiegu laserowego usuwania blizn potrądzikowych laserem fotona. Teoretycznie wszystko poszło dobrze, po 2 dniach stosowania kremu do regeneracji, zaczęła mi się łuszczyć skóra, której nie dotykałem i nie stosowałem już na niej żadnych kremów. Jednak dzisiaj, 5 dni po zabiegu, w nocy już pojawiło się kilka pryszczy, nie wiem czy to normalne po zabiegu, czy zrobiłem coś nie tak. Na dodatek po złuszczeniu skóry stare blizny nadal są bardzo widoczne, chociaż leczone blizny nigdy nie były w jakieś spore.
Dzień dobry, opisany przypadek polecałabym skonsultować z lekarzem specjalistą. W trakcie wizyty na żywo będzie on w stanie jasno określić podłoże i przyczynę występowania opisanych zmian i przypadłości. Korzystne jest wykonanie badań krwi, które zaleci lekarz, lub można je wykonać na własną rękę. Często dopiero badanie histopatologiczne lub dermatoskopia pozwolą jasno zdefiniować problem. Kolejny krokiem jest przemyślane dobranie leczenia, biorąc pod uwagę już zażywane leki i historię chorób. Proces terapii może być krótko lub długotrwały, a jego powodzenie zależy od wielu czynników. Proszę nie zapominać o roli pielęgnacji skóry i jej przydatków, wydaje się ona tylko dodatkiem, a bardzo często pozwala zminimalizować następstwa chorób dermatologicznych. Gorąco życzę powodzenia na drodze leczenia i mam nadzieję, że wszystko odbędzie się całkowicie bezproblemowo.
Serdecznie pozdrawiam
Życzę miłego dnia
Specjalista Medycyny Estetycznej, Dermatolog, dr Izabela Lenartowicz
Lenartowicz Clinic
Katowice, ul. Zabrska 7/1
Serdecznie pozdrawiam
Życzę miłego dnia
Specjalista Medycyny Estetycznej, Dermatolog, dr Izabela Lenartowicz
Lenartowicz Clinic
Katowice, ul. Zabrska 7/1
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Podobne pytania
- Czy po 3 miesięcznej przerwie (odstawilam przez biegunki z powodu stresu) od brania tabletek antykoncepcyjnych mogę zacząć brać te same tabletki(Dionelle)- w pierwszy dzień miesiączki? Miałam robione badania krwi oraz cytologię i usg piersi i wszystko jest ok.
- Dzień dobry. Mam gradówkę na jednym i drugim oku, co mam zastosować aby znikły i czy mogę zastosować dokscyline? Gradówki utrzymują się już dobre kilka miesięcy
- Witam, mieszkam w Kielcach i chcę umówić się na wizytę u seksuologa. Czy jest to możliwe w ramach NFZ? Jestem uzależniona od masturbacji, czego wynikiem jest spuchnięta, nabrzmiała łechtaczka. Mam także obniżony nastrój. Proszę o pomoc.
- Witam, mam pytanie odnośnie leku izotek. Czy podczas kuracji izotekiem mogę wykonywać prace fizyczne/budowlane? Pytam ponieważ napisane jest żeby unikać wysiłku fizycznego
- dnia 7.01.2022 powinnam dostać miesiączkę. Do dzisiejszego poranka nie dostałam jej ,wykonałam płytkowy test ciazowy który pokazał delikatna 2 kreskę, w związku z czym zrobiłam dziś badanie krwi beta-hCG ,mój wynik to 28,90 mlU/ml,jednak koło godziny 10 pojawiło się krwawienie podobne do miesiączki.…
- Witam moja prolaktyna wynosi 1598 uIU /ml czy oznacza to guza przysadki mózgowej?
- Witam mam 20 lat spóźnia mi się okres już 10 dni czy to możliwe że że stresu?? Tydzień temu moja mama miała operację gdzie nie wiadomo było czy przeżyje. Zrobić jakieś badania?
- Ja też mam wielogodziny priapizm i dreszcze w nocy od kilkunastu lat ,a mam 56 .Mieszkam w Gdyni i jak dotychczas kazdy lekarz rozkłąda rece.Poprostu pewnie nie wiedzą, no i...Polska rzeczywistosc czyli spychologia.Prostata w porzadku nadmieniam PSA w normie.Mala dysfunkcja nerwów pęcheza w czasie…
- Dzień dobry. Zacznę od tego, że pod koniec grudnia zaczęła się u mnie drobna, swędząca wysypka (na początku była tylko na prawej ręce, obecnie na całym ciele). Ponieważ jestem alergiczką większość życia, uznałam, że to uczulenie na nowy płyn do prania, więc przyjmowałam flonidan i piłam wapno.…
- Nie wiedząc o ciąży piłam 2 dni przed spodziewana miesiączka oraz 6 dni po spodziewanej dacie miesiączki (robiłam test, wyszedł negatywny, okres nie jest regularny) Jaka jest szansa, że płód został uszkodzony? 6dni po spodziewanej dacie miesiączki byłam na przełomie 3/4 TC bądź na początku…
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Masz podobny problem? Ci specjaliści mogą Ci pomóc:
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.