H.Pylori- wątpliwości

1 odpowiedzi
Witam i od kilku miesięcy borykam się z bólami żołądka, po wywiadzie lekarz rodzinny skierował mnie na gastroskopię. Oto wynik:
PRZEŁYK: prawidłowy
ŻOŁĄDEK: błona śluzowa żołądka zaczerwieniona, perystaltyka zachowana
DWUNASTNICA: opuszka i cześć zaopuszkowa dwunastnicy makroskopowo niezmienione
ROZPOZNANIE: Gastropatia powierzchowna
Opis zabiegów i pobranych materiałów: Pobrano wycinki do badania H-P z cześci zaopuszkowej dwunastnicy i z antrum na H.Pylori.
Test urezowy na H.Pylori: nie pobrano
A oto wynik badania histopatologiczno-klinicznego na podst. pobranych wycinków:
okolica - część zaopuszkowa dwunastnicy
Zmiany zapalne błony śluzowej dwunastnicy, bez zmian destrukcyjnych kosmków, mogące odpowiadać - chorobie trzewnej (typ 1 wg Marsha)
okolica - antrum żołądka
W badanym materiale - zapalenie przewlekłe średniego stopnia o średniej aktywności. Barwienie na H.Pylori dodatnie.
Lekarz rodzinny na podstawie tego badania zapisał mi leki :Fromilid 500 mg, Tinidazolum Polpharma 500 mg i Duomox 1g. Po zaleconych lekach bardzo źle się czułam (wymioty, nudności, brak energii) i postanowiłam pójść do specjalisty. Gastrolog oznajmił, że z ową bakterią nie należy nic robić. Jestem kompletnie zdezorientowana. Prosze o podpowiedź co robić.
W sytuacji dolegliwości i zapalenia w żołądku oraz po stwierdzeniu zakażenia Hp - eradykacja czyli pozbycie się bakterii jest słuszną koncepcją. Pytanie czy udało się przejść całe leczenie? Rozumiem, że blokery pompy protonowej również byłī stosowane? Jak w chwili obecnej wyglądają dolegliwości? Zapraszam na wizytę w celu usystematyzowania działania.