guzki schmorla jak leczyc ?

9 odpowiedzi
Witam , jestem po badaniu rezonansem i wykryto u mnie guzki schmorla.
Bola mie caly czas plecy mam 28lat uprawiam rożnego rodzaju sporty jak wzmocnić kregoslup jak uporać sie z tymi bólami ?
Witam, guzki Schmorla bywają dość powszechne ale najczęściej nie dają żadnych dolegliwości bólowych. Jeżeli uprawia Pani/Pan sport to mogło dojść do przeciążenia struktur kręgosłupa a których, to już można ustalić podczas badania klinicznego. Na pewno korzystną będzie praca nad stabilnością tułowia (aktywacja głębokich mięśni tułowia i wzmocnienie mięśni posturalnych). Pozdrawiam

Witam. Guzki Schmorla najczęściej pojawiają się w wyniku doznanego urazu kręgosłupa w wieku młodzieńczym lub z powodu przebytej choroby Scheuermanna zwanej także kifozą młodzieńczą. Same w sobie nie są groźne i nie stanowią one najczęściej przeszkody w funkcjonowaniu. Ponieważ ćwiczeniami nie leczy się bólu, proszę udać się do specjalisty, czasami kilka zabiegów terapeutycznych przynosi całkowite rozwiązanie problemu bólowego.
pozdrawiam
Dobry wieczór, Opisane guzki z reguły nie są wielkim problemem. Ciągły ból pleców, przy aktywności ruchowej, to już co innego. Wiele razy słyszę o wzmacnianiu pleców a nigdy o ich uelastycznieniu, rozluźnieniu mięśni, zmniejszeniu napięcia spoczynkowego, poprawieniu jakoś ruchu ... Zapraszam to troszkę pozmieniamy :) pozdrawiam Sławek
Guzki Schmorla nie sa bezposrednimi przyczynami bolu .
Niestety wirtualnie nie jestem wstanie postawic diagnozy, zapraszam do Gabinetu
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Jako specjalista rehabilitacji neurologicznej małych dzieci,polecam konsultację ze specjalistą z odpowiedniej dziedziny
Witam. Guzków Schmorla nie da się wyleczyć. Da się natomiast okiełznać sytuację jako następstwo choroby Scheuermana. Najczęstsze umiejscowienie to odcinek piersiowy kręgosłupa i tutaj mamy do czynienia głównie z ograniczeniem do wyprostu, co oznacza widoczne na pierwszy rzut oka pogłębione ustawienie kifotyczne odc. Th tj.do zgiecia. Głowa wysunięta do przodu,pogłębiona lordoza lędźwiowa, barki zaokrąglone, nadmierna rotacja wewnętrzna ud w ustawieniu, środek ciężkosci ciała na przodostopiu itd. Pytania są za ogólne, a odpowiedź za długa by o niej pisać. Jeśli to jedyne co wyszło na badaniu statycznym to naprawdę nie ma się czym przejmować. Najbardziej martwi jak rozwinie się to przez lata,prawdopodobnie w badaniu manualnym wyszły by jakieś niestabilnosci lokalne w odc.C i L-s. Potrzeba tutaj spotkania, badania i rozmowy na ten temat. Pozdrawiam.W razie potrzeby zapraszam do kontaktu. 882,100,067
Guzki schmorla nie powodują bólu. Proszę udać się do jakiegoś dobrego fizjoterapeuty, który zdiagnozuje ten problem, który powoduje ból. Co sportu to należy najpierw postawić diagnozę, aby wiedzieć co może pomóc a co zaszkodzić.
być może przeciążenie jest przyczyną dolegliwości, te guzki są oznaką jednostki chorobowej.
Zapraszam na konsultację
Wojciech Szulborski
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam serdecznie,

Bardzo dziękuję za zainteresowanie się moją osobą.
Na początku trzeba sobie zadać pytanie czy jest to wynik zaburzeń z układu mięśniowego powięziowego a może zaburzenie strukturalne. Proszę również pamiętać iż ból pleców może być rzutowanym bólem i koniecznie trzeba zbadać jamę brzuszną. Terapia osteopatyczna przynosi w tego typu dolegliwościach bardzo dobre rezultaty.
W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt.
Zapraszam do gabinetu w Warszawie przy ul. Dzikiej 4a lok.3

Zachęcam również do lektur:
healthclinic.pl/centrum-wiedzy/

Z poważaniem
mgr Mateusz Szelągowski
HEALTHCLINIC.PL
Sugeruję wizytę: - 120 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.