Guzki pod skórą klatki piersiowej - jaką drogę diagnostyki obrać?
Dzień dobry. Od kilku tygodni obserwuje i wyczuwam pod skórą guzki pod skórą po prawej i lewej stronie klatki piersiowej. Podczas dotknięcia dają poczucie dyskomfortu, może nie tyle bolą co jest to nieprzyjemne w odczuciu. Guzki znajdują się pomiędzy żebrami, nie przylegają do kości, i dają się przesuwać razem ze skórą. Dziwne (dla mnie) jest to, iż wydaje mi się, iż guz w jednym miejscu znika po kilku dniach lub tygodniach i pojawia się w innym miejscu (rzecz jasna nie ten sam guz). Od niedawna wydaje mi się, iż pojawiające guzki są trochę większe. W jednym czasie zaobserwowałem po jednym guzie po prawej i lewej stronie klatki piersiowej. W związku z moimi dolegliwościami chciałbym się dowiedzieć jak maksymalnie skrócić drogę diagnostyki moich guzków tzn. od czego należałoby zacząć lub gdzie się udać i czy można wykonać jakieś badania przed kontaktem z lekarzem.
1 odpowiedź
Dzień dobry. Optymalnie będzie zgłosić się do oceny USG najlepiej z jednoczesną oceną chirurgiczną. Zapraszam. Pozdrawiam Marcin Migaczewski
Uzyskaj odpowiedź dzięki konsultacji online
Potrzebujesz porady specjalisty? Zarezerwuj konsultację online: otrzymasz odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

