Guz szyi umiejscowiony pod żuchwą

15 odpowiedzi
Mój problem to guz (31mmX22mm) pod żuchwą, uciskający lewą śliniankę (tak pokazuje tomografia (bez kontrastu), a i gołym okiem widać guz, dwa powiększone węzły chłonne i obrzęk). Biopsja cienkoigłowa nie wykazała niczego niebezpiecznego, ale guz ostatnio urósł (potwierdzone przez usg). Co mam robić? Czy guz kwalifikuje się do wycięcia, czy do leczenia? I kto ew. mógłby taki guz wyciąć?
Mirosława
Witam, dlaczego tomograf był bez kontrastu? Proponuję założyć kartę DILO, wykonać rezonans jeśli nie można zrobić tomografii i kontrastem i podjąć leczenie w ośrodku chirurgii szczękowo-twarzowej.

Witam,
musiałbym Panią obejrzeć. Czy to guz tarczycy? pakiet węzłów chłonnych? a może torbiel boczna szyi?
Pozdrawiam i zapraszam na konsultację
Marcin Migaczewski
Pani Mirosławo, guza okolicy ślinianki wycina laryngolog lub chirurg szczękowy. To, że biopsja cienkoigłowa niczego złego nie wykazała, może wynikać z tego, że został pobrany zbyt mały materiał do badania. Nie znam wyników Pani badań, ale rosnący guz jest wskazaniem do pilnej konsultacji laryngologicznej. Pozdrawiam, dr Joanna Jędrys
Proponuje udać się na konsultacje do chirurga twarzowo- szczękowego. On zadecyduje o dalszym postępowaniu. Pozdrawiam. Agnieszka Budzyńska .
Dzień dobry, konieczna jest jak najszybsza konsultacja onkologa lub chirurga szczękowego, pozdrawiam
Szanowna Pani, tomografia bez kontrastu nie jest badaniem rozstrzygającym w takim przypadku. Należy zgłosić się do chirurga onkologa.Zapraszam serdecznie.
proponuję wizyte u laryngologa
"Biopsja nie wykazała niczego niebezpiecznego..." - biopsja powinna dać odpowiedź z jakich komórek jest ten guz. Wobec powyższego trzeba powtórzyć biopsję, być może w innej pracowni patomorfologicznej... Jesli to tkanka chłonna - patrz węzeł chłonny - trzeba szukać punktu wyjścia... może sanacja jamy ustnej u dociekliwego stomatologa???, albo konsultacja laryngologa
Proszę kontaktować się z laryngologami. Pozdrawiam
Proszę skonsultować się z chirurgiem onkologiem lub laryngologiem po przeszkoleniu onkologicznym.
Powinna Pani zgłosić się do chirurga szczękowo-twarzowego w celu konsultacji. Pozdrawiam!
Biopsja nie zawsze jest w pełni miarodajnym badaniem. Jeśli uwidoczni "złe" komórki to owszem, ale jeśli nie, to nie ma co się opierać na tym badaniu.Uważam, że wycięcie zmiany badanie histopatologiczne jest niezbędne.
Witam! Moim zdaniem należy guz usunąć, jednak ostateczną decyzję należy podjąć po badaniu. Pozdrawiam
Witam,
proszę udać sie do chirurga szczękowego lub laryngologa. Guz kwalifikuje sie prawdopodobnie do wycięcia.
Pozdrawiam M.Garbień
Sugeruję pilną konsultację chirurga onkologicznego zajmującego się leczeniem nowotworów głowy i szyi.
Z wyrazami szacunku
Monika Bieniasz