Grzybnia Candida i uporczywe chrząkanie

1 odpowiedzi
Witam, moje 4 letnie dziecko uporczywie chrząka, średnio 200 razy na godzinę, od 4 miesięcy. Lekarze nie są w stanie zdiagnozować dolegliwości. Na własną rękę zrobiłam badanie kału dziecka, jedyne co wyszło to grzybnie candida, których objawem jest m.in chrząkanie (zresztą zaczęło się ono od infekcji leczonej antybiotykami). Czy podjęłaby się Pani ułożenia diety dla dziecka, tak, aby można było bez dodatkowych lekarstw zlikwidować grzybnię? Ile czasu dziecko powinno być na takiej diecie? Dodam, że dziecko jest niejadkiem, jedyne co lubi jeść to nabiał, białe pieczywo i słodycze - czyli wszystko co należy wyeliminować.
Dzień dobry, możliwe, że czynników, od których jest chrząkanie jest więcej. Od razu mogę Pani poradzić, że jest to najprawdopodobniej nabiał (mleko). Nie zajmuję się dziećmi na co dzień, nie rozpisuję diety dla małych dzieci, ponieważ w nich się nie specjalizuję, ale jeśli nie znajdzie Pani dietetyka, który będzie mógł Pani pomóc to proszę się umówić na konsultację do mnie, postaram się pomóc.