Gruczolak nadnercza

6 odpowiedzi
Witam mam pytanie odebrałem tk nadnercza i w opisie jest napisane wymiary i charakter jak w badaniu poprzednim o densyjnośći ok - 12jh odpowiada bogato unaczynionemu gruczolakowi co znaczy bogato unaczyniony gruczolak
Polecam udać się wynikiem badania i kompletem dokumentacji medycznej do endokrynologa, ew. do poradni chirurgii endokrynologicznej.

Witam.
Opis świadczy o dużej ilości naczyń krwionośnych w obrębie zmiany. Natomiast jeżeli chodzi o samą zmianę to ważne jest porównanie wcześniejszych wyników badań obrazowych (zmiany jej wielkości, unaczynienia itd.). W przypadku zmian w obrębie nadnerczy niezwykle ważna jest aktywność ich hormonalna, od której zależy występowanie określonych objawów chorobowych (zespoły chorobowe). Proszę o pilne zgłoszenie się do lekarza prowadzącego w celu wykonania dalszej diagnostyki, która umożliwi szybkie podjęcie dalszych decyzji terapeutycznych.
Pozdrawiam
R. Bartkowiak
Szanowny Panie, w celu oceny zmiany nadnercza proszę bezpośrednio kontaktować się z endokrynologiem lub chirurgiem. 12 jH bez wywiadu, przebiegu - historii choroby o niczym nie świadczy. Należy obejrzeć wszystkie skany Tomografii. Pozdrawiam serdecznie
Myślę, że to nie jest pytanie na internet. Wynik badania TK powinno się omówić dokładnie z lekarzem prowadzącym (zlecającym badanie), biorąc pod uwagę wywiad, badanie przedmiotowe i wcześniej przeprowadzone badania dodatkowe. Problemy medyczne nie są przedmiotem właściwym do tworzenia quizów.
Proponuję udać się do lekarza zlecającego badanie tomograficzne
Dzień dobry,
Powinien Pan udać się do lekarza kierującego (najlepiej endokrynologa), który porówna badania obrazowe i laboratoryjne, gdyż samo unaczynienie opisywanej zmiany nie decyduje o dalszym leczeniu.