Glukoza w ciazy

3 odpowiedzi
Witam mam pytanie odnośnie cukrzycy w ciazy, otóż stwierdzono u mnie cukrzycę, jestem w 34 tg ciazy i moje cukry są w normie (nie przekraczam nawet 130. I mam pytanie czy te cukry im wyżej ciaza im większe dziecko będę coraz wyższe czy to nie ma znaczenia co do wzrostu plodu? Pani diabetolog powiedziała że cukry mam dobre i nie muszę nawet chodzić do niej na kontrolę (no chyba że zaczną skakać). Tak bardzo się cieszę z tych cukrów ale bije się że z wiekiem ciazy i wzrostem dziecka (teraz malutka wazy 2kg)...
trzeba odnosić masę ciała dziecka do wieku ciąży (tzn. czy nie za szybko rośnie), kontrolować glikemie i stosować dietę z ograniczeniem cukrów prostych, pozdrawiam

Mogą być coraz wyższe ale to nie zmartwienie. Należy wówczas włączyć leczenie
Jeśli w 34. tygodniu ciąży wartości są takie jak Pani opisuje to raczej już nie powinny wzrastać w kolejnych tygodniach.