glazura na koronie

13 odpowiedzi
Czy to jest normalne że glazura na koronie porcelanowej od strony językowej całkiem odpada po kilku miesiącach? Na innych koronach tzryma się kilka lat.
Dzien dobry !
Porcelana jest materiałem bardzo kruchym.Moze zdarzyć sie odpryskiwanie podczas złego użytkowania ,nieuregulowania zwarcia lub złej obróbki technicznej.Nie powinna jednak odprysnąć niedlugo po założeniu,możliwe ze w tym miejscu material został napalony w bardzo małej ilości (cienka warstwa) ze względu na warunki zwarciowe.Najlepiej zglosic sie do lekarza prowadzącego .

Dzień dobry,
Najbardziej prawdopodobnym powodem odpryśnięcia porcelany jest przeciążenie w zgryzie. Także możliwe, że była napalona cienka warstwa materiału. Zalecam kontrolę u lekarza dentysty wykonującego daną pracę protetyczną.

Pozdrawiam
Dzień dobry. Niestety nie jest to normalne zjawisko. Odpryskiwanie porcelany świadczy o prawdopodobnym przeciążeniu zgryzowym tego zęba.
Dzień dobry, glazura na koronie porcelanowej nie ma prawa odpadać, jeżeli tak jest to znaczy ,że albo jest żle napalona i należy ją ponownie oddać technikowi do naprawy, albo korona jest nie dopasowana w zgryzie i należy to skorygować. Pozdrawiam dr Kręcisz
Witam!
Powodem może być problem w zgryzie. Zbyt duży nacisk powoduje pękanie porcelany. Druga przyczyna może tkwić w wadzie technicznej przy wykonywaniu korony w pracowni technicznej.
Mam nadzieję , że pomogłem.
Grzegorz Szumilas
Witam, proszę o sprecyzowanie, czy korona jest w całości wykonana z jednego rodzaju ceramiki, czy ma podbudowę z tlenku cyrkonu lub stopu metalu nieszlachetnego -widoczne jest szare zabarwienie w miejscu odpryśnięcia?
Witam!
Nie. Porcelana nie może odpryskiwać z pracy protetycznej, jak korona czy most.
Proszę udać się do autora pracy celem odnalezienia przyczyny takiego stanu rzeczy. Przysługuje Pacjentom oczywiście gwarancja czasowa indywidualnie ustalana przez dany gabinet, centrum stomatologiczne.
Pozdrawiam
Joanna Ziółkowska
nie jest to normalne, być może był jakiś węzeł urazowy, który spowodował utratę porcelany. Proszę zgłosić się do stomatologa w celu sprawdzenia stanu obecnego
Raczej szybko , może praca była źle dostosowana w zgryzie .
Z reguły nie powinno tak być. Podejrzewam, że albo była niewłaściwie wykonana/zaprojetkowana. Albo doszło do niekorzystnych zmian w jamie ustnej.
Podrawiam
Dzień dobry,
nie jest to prawidłowy objaw. Myślę, że powinien się pan/pani udać do lekarza który wykonał uzupełnienie w celu oceny przyczyny powstania usterki korony.
pozdrawiam
Witam, to nie jest normalne mogło dojść do jakiegoś błędu technicznego podczas produkcji uzupełnień protetycznych lub istnieje jakiś uraz zgryzowy. Proszę skontaktować się z lekarzem wykonującym tą pracę.
Nie to nie jest normalne, proszę udać się do gabinetu w którym praca została wykonana