Gesia stopa

3 odpowiedzi
Witam Mam 25 lat gralem mecz i dostalem z kolana w udo i zaczelo mnie bolec kolano a szczegolnie tam gdzie sie znajduje gesia stopka Z rana nawet nie musze miec budzika bo caly czas budzi mnie bol jakby kolano sie palilo przyloze lod i bol troche znika ale caly czas powraca W trakcie jazdy rowerem nic nie boli Odstawie rower po 20 minutach zaczyna bolec Zrobilem USG i z opsu wyszlo Wysokie ustwianie rzepki Chondromolacja chrząstki 2 stopnia Czekam na porady ?Pozdrawiam
jeśli dostał Pan w przód uda i boli gęsia stopa to jedyne sensowne połączenie to mięsień krawiecki. Opis usg nic nam nie mówi... prawdopodobnie są to zaburzenia biomechaniki kończyny dolnej i nie mają nic wspólnego z opisanym urazem. Jeśli chce Pan coś z tym zrobić to musimy zobaczyć Pana na żywo, ocenić postawę i wtedy dobrać odpowiednie ćwiczenia.

Witam, zacznę od opisu USG. Ani wysokie ustawienie rzepki ani chondromalacja II stopnia nie powstają nagle i nie są bezpośrednio odpowiedzialne za ból po Pana urazie. Są to patologie, które kształtują się przez dłuższy okres czasu. Należałoby przeprowadzić badanie kliniczne, które wyjaśni uszkodzenie powstałe w wyniku urazu. Może to być zapalenie "gęsiej stopki" lub kaletki maziowej pod nią, może być również uszkodzenie więzadła pobocznego piszczelowego (MCL) a może być problem z łąkotką przyśrodkową. Jak Pan widzi opcji jest kilka więc badanie będzie kluczowe. Pozdrawiam
Ani wysokie ustawienie rzepki ani wspomniana chondromalacja nie są powodem uderzenia w kolano jeśli ból wystąpił po urazie należałoby szukać przyczyny w uderzeniu. Bez dokładnego badania i testów ciężko stwierdzić, ale wydaje się że przyczyna może być szkodzeniach tkanki miękkiej. Pozdrawiam