Gdzie powinnam udać się z córką która schudłs do wymarzonej wagi a teraz jest bardzo rozchwiana emoc

4 odpowiedzi
Gdzie powinnam udać się z córką która schudłs do wymarzonej wagi a teraz jest bardzo rozchwiana emocjonalnie boi się przytc nawet kilka deko codziennie się waży.Oprócz tego jest bardzo nerwowa kazda rozmowa konczy sie krzykiem i płaczem nie widzi problemu mimo prob rozmowy i chęci pomocy.Dla niej najwazniejszy jest wygląd. nie akceptuje siebie,liczy kalorie
Szanowna Pani,
sytuacja która Pani opisuje może mieć dużo wspólnego z zaburzeniami odżywiania jak anoreksja czy bulimia. By prawidłowo zdiagnozować Pani córkę i pomoc, warto by było udać się do psychologa/terapeuty - który nie tylko porozmawia z córka ale również z rodzina w której się wychowuje. Pozdrawiam serdecznie, Magdalena Czech

Witam serdecznie,

Powinna Pani skorzystać z pomocy psychologa/ terapeuty, który pracuje z osobami doświadczającymi zaburzeń odżywiania oraz związanego z tym zaburzonego obrazu siebie. Dobrym rozwiązaniem jest również skorzystanie z pomocy psychodietetyka, który pomoże córce w utrzymaniu prawidłowej masy ciała przy zachowaniu zdrowia, ale jednocześnie będzie potrafił pracować z trudnościami natury psychologicznej - aby było to możliwe polecam znalezienie psychodietetyka, który będzie jednocześnie psychologiem i psychodietetykiem w jednym. Pozdrawiam, Małgorzata Mazurek
Dzień dobry
Z tego co Pani napisała wynika, ze córka prawdopodobnie cierpi na zaburzenia odżywiania połączone z niska samoocena i nieadekwatnym poczuciem wartości. Psychoedukacja w zakresie zdrowego odżywiania byłaby pomocna. Ponadto niezbadane wydaje się konsultacja psychologiczna i okreslenie planu terapii dla córki. Początkowo córka moze odmawiac pójścia do psychologa, jednak dla Pani taka wizyta jest rowniez ważna poniewaz uzyska Pani pomoc i informacje jak postępować z córka.
Pozdrawiam Magdalena Kaczmarczyk psycholog w Łodzi
Dzień dobry,
warto skorzystać z konsultacji u psychologa/terapeuty, by wykluczyć/potwierdzić m.in zaburzenia odżywiania i uzyskać informację, czy są objawem innej trudności.
Z uszanowanie m
dr. n.hum.Monika Gmurek