Gastritis, zespol jelita drazliwego niestrawnosc

2 odpowiedzi
Szanowny Panie/Pani Doktor
Niedawno przeszedlem kuracje antybiotykowa na helicobacter pylori. Tydzien po zakonczonej kuracji mialem zrobiona gastroskopie na ktorej wykryto u mnie gastritis. Poniewaz zle sie czuje, boli mnie zoladek, mam wzdecia i czuje ze moj organizm jest niedozywiony bo nie trawie wlasciwie poszedlem do lekarza rodzinnego a ten stwierdzil zespol jelita wrazliwego i przepisal mi mebeverine. Problem w tym ze nadal czuje sie okropnie i lek nie pomaga. Jakie leczenie/dieta byloby dla mnie najwlasciwsze? Czy gastritis i zespol jelita wrazliwego jest skutkiem obecnosci helicobacter pylori?
Szanowny Panie, rozumiem, że kontrolna gastroskopia pokazała, że nie ma już zakażenia Helicobacter pylorii? Co to znaczy, że odczuwa Pan, że organizm jest niedożywiony? Kiedy występują bóle brzucha po jedzeniu? Na czczo? Bez związku z posiłkami? Wydaje się, że najwłaściwsza byłaby konsultacja u lekarza gastrologa, który dokładnie porozmawia i zbada Pana i zdecyduje, czy opisywany stan zapalny żołądka może powodować dolegliwości o których Pan mówi, czy wynikają one z czego innego? I wtedy zaleci odpowiednie postępowanie
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Podane informacje nie są wystarczające by postawić jednoznaczną diagnozę. W tym celu pomoże przeprowadzenie dokładnego wywiadu. Zapraszam na konsultację. Postaram się pomóc.