Furaginum w ciazy PILNE

6 odpowiedzi
Witam mam pytanie odnośnie FURAGINUM Adamed 50mg lekarz mi dzisiaj przepisał 2x3 tabletki dziennie. Ja zawsze czytam ulotki i jest napisane, że nie zaleca się kobietom w 1 trymestrze i 6tg przed porodem ponieważ może spowodować niedokrwistość hemolityczna u płodu a ja nawet nie wiem co to jest. Ja jestem w 36tg, trochę się zaniepokoilam. Ufam swojemu lekarzowi ale przeczytałam ulotkę i się martwię i zastanawiam czy lepiej nie brać tego leku. Dziękuję i pozdrawiam
Dzień dobry. Gratuluję czujności. Faktycznie- nie jest to lek zalecany w III trymestrze. Lepiej zastosować inne preparaty wszystkie niestety dostępne na receptę. Pozdrawiam KW

Witam. Stosowanie tego leku w III trymestrze ciąży należy rozważyć tylko jeżeli jest taka konieczność i nie ma możliwości stosowania innych leków. Pozdrawiam.
- nie brać - jeżeli brak jakichkolwiek objawów / pieczenie ból przy oddawaniu moczu, uczucie parcia na mocz/ zrobić ponownie badanie ogólne - bardzo ważna technika pobrania moczu - większość pacjentów nie wie jak to zrobić - wyjaśnię telefonicznie ponieważ zabrałoby to sporo czasu pisemnie, i bakteriurię w moczu / wynik podawany w potędze dziesiętnej/ . Linomag na cewkę moczową i obszar pomiędzy wargami sromowymi mniejszymi. życzę powodzenia artur mazur kalisz
Szanowna Pani,
Bezpieczniej jest zastosować Amoxycillinum.
Z wyrazami szacunku,
CS
witam,
nie powinna pani przyjmować furaginy w III trym.
Szanowna Pani! w specyfikacji leku jest tak że faktycznie 2 trymestr ciąży jest najbezpieczniejszy pod kątem stosowania leku, lecz proszę pamiętać że infekcje dróg moczowych mogę być również niebezpieczne. Lekarz mógł zastosować lek w tym czasie oceniając bilans zysków i strat