Fobia społeczna, lęki

3 odpowiedzi
Zastanawiam się nad sobą od jakiegoś czasu i nie mam z kim porozmawiać o swoim problemie, ponieważ jest to dla mnie wstydliwy temat. Kilka razy próbowałam rozmawiać ze swoim partnerem jednak bez skutku, uważał ze nic mi nie dolega.Chciałam wybrać się do psychoterapety albo do psychiatry ale jeszcze do tej pory tego nie zrobiłam. Czuje że mój problem narasta z dnia na dzień. Codziennie rano czuje lęk przed pójściem do pracy. Kilka razy już zmieniałam pracę i nigdy czegoś takiego nie miałam. Odczuwam również leki przed niektórymi osobami, krępuje się jadać w miejscach publicznych. Czy można mówić tutaj o fobii społecznej? Jak z nią walczyć? Co mogę zrobić żeby mój lek przestał istnieć przy tak prostych czynnościach.
Witam, w Pani przypadku zapraszam na konsultację celem ustalenia dokładnej diagnozy i opracowania planu terapeutycznego dla Pani, ponieważ fobia społeczna jest zaburzeniem, które może doprowadzić Panią do coraz większych problemów z funkcjonowaniem. Fobia ta nieleczona odpowiednio ma również znaczną współchorobowość tzn jej powikłaniem bywa m.in. depresja.

Podane przez Panią objawy wskazują na występowanie zaburzenia lękowego. Proponuję udać się na wizytę do psychiatry w celu zbadania i ustalenia diagnozy.
Pozdrawiam.
Witam,
Proszę udać się do psychiatry, który zadecyduje czy wymagane są leki i skieruje na terapię np. CBT.
Pozdrawiam,
Joanna Cyza-Ślązak