Fizjoterapia

5 odpowiedzi
czy przy dystonii szyjnej(neurologicznej) i dyskopatii można stosować rehabilitację,ponieważ mam bóle głowy i kręgosłupa.
DO omówienia PO KONSULTACJI , z Neurologiem i Rehabilitantem; Pozdrawiam

W przypadku dystonii szyjnej wskazane jest leczenie toksyną botulinową i wskazana jest rehabilitacja: masaże rozluźniające, jonoforeza, ćwiczenia a w przypadku bólów mięśni rownież fizjoterapia ( laser, prądy TENS, pole magnetyczne i in.). Z poważaniem Ewa Ogrodowska-Hamankiewicz
Dzień dobry, proszę się skonsultować z lekarzem prowadzącym.
Szanowny Pacjencie/Pacjentko,
zawsze jest wskazana kompetentna ukierunkowana na konkretny problem rehabilitacja (co do fizykoterapii zależy od schorzenia, niektóre metody są przeciwwskazane). Odnośnie metod, które polecam w przypadku choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa (a dyskopatia jest jej elementem), to wielokrotnie pisałem w korespondencji z Państwem. Można to łatwo znaleźć. Natomiast co do ,,dystonii szyjnej neurologicznej" to pewnie chodzi o tzw. dawniej kręcz szyi. Tutaj konieczne jest precyzyjna diagnostyka i leczenie (czasem dość agresywne np. iniekcje botuliny) oraz ew. fizjoterapia. Ale tę powinien przedyskutować lekarz neurolog z mającym ją wykonywać terapeutą. (Fizjoterapia jest także w wielu przypadkach wskazana po zastosowaniu jadu kiełbasianego).
dr Andrzej Żytkowski
a jakie sa objawy