fald skórny i guzek odbytu , hemoroidy

5 odpowiedzi
Witam serdecznie,
Jakiś czas temu zauważyłam niewielki fałd skórny wystający z okolicy odbytu. Czasami piecze, swędzi.Mało tego niedawno pojawił się też guz. Objawy takie same ( pieczenie, swędzenie, ból).
Po kilku dniach guzek zmniejszył się ale nie zniknął całkowicie,objawy ustąpiły. Dodam, że jestem po 3 ciążach. Czy to mogą być hemoroidy?
Witam! Z Pani opisu wszystko wskazuje na tzw hemoroidy, jednak dokładna ocena jest możliwa tylko po badaniu, na które serdecznie zapraszam.

Witam Panią, nagły pojawiający się guzek to zakrzep brzeżny odbytu, niegroźna, choć dolegliwa choroba, którą leczy się poprzez wycięcie i ewakuację zakrzepu. Jeśli nie zostanie wycięty, to wchłania się w ciągu kilku tygodni, ale pozostawia fałd skórny, który usuwa się w znieczuleniu miejscowym.
Najprawdopodobniej, objawy o których Pani pisze, są związane z chorobą hemoroidalną. Warto udać się do proktologa, który to oceni i zaproponuje odpowiednie badania i leczenie.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam. Zapraszam na konsultacje do przychodni lekarskiej Wilmed.
Trzeba tutaj pomyśleć o chorobie hemoridalnej oraz o ewolucji zakrzepu w spolocie żylnym okołoodbytowym, możliwe także jest pojawienie się przerośniętego wtórnie do procesu zapalnego fałdu skórnego okołoodbytowego. Niestety na odległość nie da się jednoznacznie tego stwierdzić w rozsądny sposób. By odpowiedzieć na Pani pytanie należy przeprowadzić badanie proktologiczne, dlatego też polecam udanie się do lekarza proktologa. Pozdrawiam serdecznie!