erekcja gdzie do lekarza?

4 odpowiedzi
Mam problem z erekcją do jakiego lekarza powinienem się udac? musze isc najpierw do internisty? czy mozna na fundusz isc?
Można na fundusz Jeżeli mówimy o Warszawie to najprościej będzie w Poradni Seksuologii i Patologii Więzi Międzyludzkich
a w innych miastach w tego typu placówkach.
Generalnie najlepiej skonsultować się z lekarzem seksuologiem który poza przeprowadzonym wywiadem będzie mógł również skierować Pana na odpowiednie badania medyczne wykluczając lub potwierdzając tym samym problem natury medycznej.
Jeżeli chodzi o samą terapię zaburzeń wzwodu - może ją prowadzić zarówno lekarz jak i psycholog ze specjalnością seksuolog.

Witam, zalecam konsultację z lekarzem seksuologiem lub psychologiem-seksuologiem, który zbierze wywiad seksuologiczny, aby dobrze zdiagnozować przyczyny problemów z erekcją. Mogą być one różne: organiczne, psychogenne lub mieszane. Precyzyjna diagnoza jest niezbędna do włączenia odpowiedniego leczenia/terapii. W Warszawie do lekarza seksuologa oraz psychologa-seksuologa można się zapisać zarówno prywatnie jak i na NFZ. Pozdrawiam.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Generalnie medycyna seksualna nie jest refundowana przez NFZ. W Poznaniu i Łodzi jest jednak taka możliwość w jednej Przychodni, w Warszawie nie wiem, proponuję dowiedzieć się w Funduszu. Lekarz rodziny powinien mieć o tym wiedzę także.
A może działanie lekarza internisty okaże się skuteczne?
Przestrzegam przed reklamowanymi w TV i internecie "specyfikami"!
Można sie skrzywdzić! Potrzebna jest diagnostyka, a nie działanie doraźne, objawowe.
Intymność jest zbyt ważna, by powierzać ją nieokreślonym specom od reklamy wszystkiego, leków i proszków do prania...
Pozdrawiam. JW, blog seksuologia.com, Poznań.
Dziękuję za zaufanie,
Problemy z erekcją nie mają jednego źródła. Przyczyny są różne w każdym przypadku w zależności od wieku, sprawności, stanu zdrowia fizycznego i psychicznego itp. Ja bym poradził skontaktować się seksuologiem na początku a on w świetle oceny sytuacji może dalej pokierować na właściwą drogą. Pozdrawiam