dzrzenie samoistne

7 odpowiedzi
witam mam pytanie odnośnie tego drzenia samoistnego zbiegam się z tym 10 lat dopiero neurolog podejrzewa u mnie to dostalm skierowanie na rezonans który trudny jest do przejścia miałam robiony 2 razy glowa zatrzela mi dzrzyc czekając na wynik dowiedziałam się ze musze go powtórzyć ponieważ cos zle wyszlo czy ktoś mi powie cos o tej chorobie proszę o jak najszybsza odpowiedz obecnie jestem na tabletkach propanol 10 szczerze mowiac mam problem z ich kupieniem ponieważ nie mam nigdzie napisane ze mam ta chorobę
Dzień dobry, proszę z wynikiem rezonansu umówić się na wizytę do lekarza prowadzącego.

W drżeniu samoistnym ważniejsze są próby leczenia niż badania neuroobrazowe.
Konieczna pełna konsultacja, wywiad, ocena stanu ogólnego, neurologicznego etc Jaki nastrój, sen, tryb życia?? Inne schorzenia problemy ?? Zapraszam na wizytę i konsultację, z wynikami.
Szanowna Pani,
jeżeli zmaga się pani z tym problemem od 10 lat, a propranolol pomaga, to jest to dobra wiadomość. Receptę może wystawić wielu lekarzy, ponieważ betablokery są dość popularnymi lekami, stosowanymi w różnych schorzeniach, najczęściej dot. układu krążenia.
Niemniej jednak jeżeli neurolog podejrzewa u Pani drżenie samoistne, to proszę go poprosić o zaświadczenie nt. tej diagnozy, a na tej podstawie lekarz POZ będzie mógł wystawiać recepty.
Inną kwestią jest wykonanie rezonansu magnetycznego. Zgodnie z Pani słowami ,,muszę go powtórzyć, ponieważ coś jest nie tak", proponuję rozważyć kwestię zastosowanie silniejszej farmakoterapii przed samym badaniem, a może nawet zastanowienie się nad udziałem anestezjologa podczas wykonywania tej procedury.
dr Andrzej Żytkowski
spokojnie, a co w EEG ?
Brak informacji na temat wieku pacjenta utrudnia nieco merytoryczną ocenę; występowanie objawów od ok 10 lat (nie podano które części ciała objęte są drżeniem), brak innych objawów towarzyszących oraz nasilenie objawów pod wpływem emocji może wskazywać na drżenie samoistne, jednak - jak w każdym przypadku, konieczna jest dokładna ocena i obserwacja neurologiczna a także diagnostyka, m.in. neuroobrazowa i biochemiczna
Dzień dobry.
Nie mogę oczywiście postawić rozpoznania na podstawie wpisu, ale drżenie głowy może i często występuje w przebiegu drżenia samoistnego.
Leczenie propranololem jest często skuteczne, ale zależy od dawki, a ta z kolei wynika z potrzeb pacjenta. Podejście do pacjenta z drżeniem samoistnym trzeba zindywidualizować.
Wymaga Pan/Pani konsultacji neurologicznej i ustalenia leczenia.