Dziwny ból kręgosłupa, podbrzusza i uda

5 odpowiedzi
Witam od dwóch dni boli mnie kręgosłup ale tylko wtedy kiedy go dotykam, jakby kości a dodatkowo podbrzusze i wewnetrzna strona uda, tak że nie mogę podnieść prawej nogi do góry z pozycji stojącej. Co to może być?
Witam.
Proszę o uzupełnienie informacji na temat objawów
1. w którym miejscu boli - czy jest to okolica lędzwiowa kręgosłupa?
2. czy ból występuje cały czas? w spoczynku? czy nasila się przy wykonywaniu ruchów?
3. czy przed pojawieniem się dolegliwości wystąpił jakiś uraz?
Symptomy bólowe jakie są opisywane mogą dotyczyc choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa lub przepukliny krążka międzykręgowego. Jednak niepojący objaw to ból przy dotykaniu danej okolicy który może sugerować zapalenie.
Ból wewnętrznej strony uda oraz utrudnione podnoszenie kończyny dolnej może być związany właśnie z chorobą odcinka lędzwiowo-krzyżowego kręgosłupa - jak wcześniej wymienione choroba zwyrodnieniowa / przepuklina krążka międzykręgowego.
Proponuje przede wszystkim badanie kliniczne oraz dodatkowo RTG kręgosłupa L-S jeżeli objawy dotyczą tej okolicy

Jeśli dolegliwości wystąpiły po większym przeciążeniu ( sport , fitnes itp) może to wskazywać na niestabilność spojenia łonowego . Ewentualnie niektóre stany ginekologiczne mogą dawać podobne objawy . Konieczne jest badanie lekarskie . Pozdrawiam Maciek
Przyczyn może być wiele np. dyskopatia i rwa kulszowa lub udowa, schorzenia w miednicy mniejszej, zapalenie. Polecam wizytę u lekarza.
Dzień Dobry,
Trudno powiedzieć co może być przyczyną takich objawów bez badania fizykalnego. Proponuję wizytę u lekarza.
Pozdrawiam.
najprawdopodobniej drobne wysunięcie dysku w kręgosłupie lędźwiowym.w razie braku poprawy wskazana konsultacja ortopedyczna