Dziwne wyniki tarczycy (podwyższone TSH i FT3 przy objawach niedoczynności)

1 odpowiedzi
Witam.
Dzisiaj wykonałam badania tarczycy, ponieważ odczuwałam ciągłe zmęczenie, senność i przybierałam na wadze mimo zdrowego odżywania.
Oto wyniki:
TSH - 5,520 uIU/ml przy normie 0,350 - 4,940
FT3 - 4,50 pg/ml przy normie 1,71 - 3,71
FT4 - 1,22 ng/dl przy normie 0,70 - 1,48
Anty-TPO - 4,51 IU/ml przy normie 0,00 - 5,61
Anty-TG - 1,87 IU/ml przy normie 0,00 - 4,11

Na co wskazują te wyniki i moje objawy?
Czy przed wizytą u endokrynologa wykonać badanie TRAb?
Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Witam, wyżej wymienione wyniki są wystarczające aby udać się do Endokrynologa. Nie ma potrzeby wykonywania TRAB, z pewnośćią będzie wykonane podczas wizyty badanie usg tarczycy. Zapraszam., Pozdrawiam Agnieszka Haczek- Kluczewks a