dziwne uczucie bicia serca czy to arytmia?

6 odpowiedzi
witam, od kilku juz lat mam problem z sercem nigdy nie byłam z tym u lekarza poniewaz samo przechodziło i nie zdarzało sie zbyt czesto.. a mianowicie mam uczucie nie wiem jak to opsac takie dziwne przelewanie zatykanie czuje poprostu jak serce bije i chciałoby sie wydostac na zewnarz jest to bardzo niemiarowe czasem wrecz mam wrazenie ze zaraz przestanie bic czasem bije wolno czasem przyspiesza czasami czuje jakby uderzenia były podwujne tyn nakadały sie na siebie były spoznione czasem pojawia sie przy tym dusznosc a ostatnio nawet miałam mroczki przed oczami juz myslałam ze zesłabne, zaczyna mnie to martwic poniewaz ostatnio te objawy sie nasiliły i miewam takie odczucia prawie codziennie boje sie tego uczucia zamierania i cały czas o tym mysle.. jakie badania robi sie w takich przypadkach ?
Proszę wykonać EKG spoczynkowe oraz 24h Holter EKG. Z tymi badaniami zapraszam na wizytę.

Ekg serca, badfdanie podstawowe krwi, TSH, ew badanie 24 godzinne ekg.
Dzień dobry! Opisane przez Panią objawy świadczą o bardzo dużym prawdopodobieństwie arytmii. Najłatwiej jest zgłosić się do najbliższej przychodni w chwili, gdy odczuwa Pani niemiarową pracę serca, w celu rejestracji EKG. Jeśli nie ma Pani takiej możliwości należy wykonać 24-godzinne monitorowanie EKG, czyli tzw. badanie holtera.
Szanowna Pani.
Z uwagi na nasilenie się dolegliwości, sugeruję nie odkładać wizyty u lekarza. Typowym sposobem na przekonanie się, czy za objawami, które Pani opisuje kryje się arytmia, jest założenie rejestratora EKG na 24 godziny lub dłużej (2-4 dni zwykle wystarcza). Badanie to (zwane od nazwiska twórcy metody "holterem") pozwoli z dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzić łączność Pani symptomów z ewentualnymi zaburzeniami rytmu serca.
najlepiej jest spróbować wykonać EKG w momencie objawów, warto wykonać również Holter EKG, ale kwalifikacja do Holter powinna nastąpić po wizycie u kardiologa, który zweryfikuje, jakie są szanse na zarejestrowanie potencjalnej arytmii
Szanowna Pani, zastrzegając się, że nie powinno się wydawać wiążących zaleceń lekarskich bez zbadania pacjenta, uważam, że opisywane przez Panią dolegliwości mogą być wywołane arytmią. Proponuję standardowe postępowanie: wizyta u kardiologa, dokładne zebranie wywiadów i badanie lekarskie, zalecenia badań dodatkowych (nie mogę z całą pewnością prognozować, lecz sądzę, że potrzebne będzie spoczynkowe EKG i całodobowe EKG metodą Holtera, być może (w przypadku potwierdzenia się arytmii jako przyczyny opisywanych objawów) - badanie echokardiograficzne (tzw. echo) w celu oceny, czy arytmia występuje u pacjenta o skądinąd zdrowym sercu, czy nie (ma to znaczenie dla dalszego postępowania).