Dziwne plamy ciągły kaszel

4 odpowiedzi
Witam
Mam 3 letnia córeczkę , gdy skończyła 1 rok na stopach pojawiły się plamy są one płaskie i nie bolą jednak wyglądają jak rumień po kleszczy w środku tylko brakuje czerwonej plamy od ugryzienia . Są rozległe jakby rozlane i tylko na podeszwach stop ! Nie boli , nie sędzi . Alergolog i reumatolog zaliczony na oko stwierdzono ze trzeba szukać gdzie indziej . Pojawiają się one regularnie co kilka (ms mam zdjęcia tego ) od października poszła do przedszkola , teraz choruje cały czas 3 antybiotyki przez 2 ma i ciągły kaszel i te plamy na nogach do tego język jest z wielkimi jakby odparzonymi kołami . Jej kaszel jest dziwny kaszlala na początku tylko rano później rano i wieczorem w nocy nic . Teraz w nocy ja dusi i rano kaszle sucho dopóki się nie rozkaszle jak się rozkaszle to na mokro odsłuchowo ponoć czystko gorączki kataru brak , często skarży się na ból brzuch . Teraz ja dusi tak kaszel ze mam wrażenie ze ciężko jej złapać oddech ale tylko jak się położy do spania . Jest dzieckiem energicznym zdrowo rozwijającym się nie ma syndromów żadnej choroby ! Ma podejrzenie 3 migdała ale jak go się obczkurcza przy infekcji to nic jej się nie dzieje uszy Ok raz nie słyszała na ucho co później zanikło i migda się schował . Zupełnie nienwiem co dalej miała panel na alergie robiony ale była mała Wiec jaki to miało sens ? Wyniki są Ok . A jednak coś nie jest tak jak powinno
przepraszam ale to chyba pomyłka, pytanie jest spoza mojej specjalizacji, jestem kardiologiem dziecięcym

Widzę że odwiedziła już Pani kilku lekarzy...Na pewno trzeba wykluczyc alergię i zmiany reumatologiczne - ale to jak rozumiem, już Pani zaliczyła. Prosze pomysleć o konsultacji dermatologicznej. Może powinno sie wykonać badania na pasożyty? A może potrzeba konsultacji immunologicznej??? Niestety bez dokładnego zbadania dziecka nie potrafie Pani bardziej szczegółowo ukierunkować. Pozdrawiam:)
Witam,
Bardzo trudno odnieść do opisanych objawów nie znając i nie badając dziecka. Przyczyn nawracających zmian skórnych może być wiele od alergologicznych poprzez immunologiczne, reumatologiczne czy hematologiczne, czyli upraszczając może być to alergia, ale również jakiś defekt odporności czy zapalenie naczyń. Proponuje zgłoisić się do pediatry w momencie wystąpienia zmian i wtedy ewentualnie zdecyduje on o wykonaniu dodatkowych badań lub skierowaniu do konkretnego specjalisty.
Pozdrawiam,
Anna Ratajczak
Witam. Zacznę od wydaje się najprostszego. Ten język to może być geograficzny, taka jej uroda. Jeśli chodzi o kaszel, to u małych dzieci przyczyną przewlekłego wilgotnego kaszlu może być przelekające się bakteryjne zapalenie oskrzeli. Wówczas należy przeleczyć antybiotykiem (klarytromycyna lub amoksycylina z kwasem klawulanowym) ale przez 14 dni. Nie krócej. Albo jakieś atypowe zapalenie płuc. Wtedy również klarytromycyna. Jeśli chodzi o zmiany na stopach i początek ok. roku , to może to jakaś alergia kontaktowa na substancje zawarte w bucikach (np. kleje). Należałoby wówczas zrobić testy płatkowe, takie naklejane na plecach. Pozdrawiam.