"Dziwne i mało precyzyjne objawy:" bóle w klatce piersiowej, bóle i zawroty głowy, złe samopoczucie, apatia itd.

5 odpowiedzi
Mam 18 lat. Od 1,5 miesiąca odczuwam dziwne objawy, występujące naprzemiennie: bóle w klatce piersiowej (w różnych miejscach), bóle i zawroty głowy (najczesciej kłujące w okolicy skroni) mroczki przed oczami, apatia, nudności, złe samopoczucie, osłabienie, czesto jestem zmęczony i chce mi się spać (mimo, że się wysypiam) biegunki/zaparcia, raz kołatanie serca, później przez kilka dni duszności. Oprócz tego, często mam wrażenie że moje serca wariuje mimo tego, że cisnienie i tętno jest w normie. Ciśnienie przed objawami miałem przeważnie 130-140/80-90 (dużo osób w rodzinie ma nadciśnienie). Aktualnie potrafi spaść mi do 100/70. Od miesiaca tetno w spoczynku 60-105. Czasami jestem obolały, tak jak podczas przeziebienia i mam wrażenie że za chwilę zemdleje w tedy robi mi się gorąco i słabo.
Objawy występują naprzemiennie. Zdarzają się dni, w których czuję całkiem dobrze (objawy szybko przechodzą bądź są mało odczuwalne) oraz takie w których objawy utrzymują się przez caly dzień.

Badania jakie robiłem: echo serca, ekg, spirometria, badania krwi w kierunku nerek, anemii oraz elektrolitów.
Echo serca i ekg w porządku.
Morfologia ok, oprócz:
Leukocyty 4,7/4-10
Limfocyty 2,3/1,3-4 procentowo 49,4/20-48% (podwyższone %)
Neutrofile 1,93/2,10-6,10 procentowo 41,4/45-70% (obniżone)
Monocyty 0,28/0,30-0,80 (obniżone)
OB 2<8 mm/h
Badanie ogólne moczu w porządku, oprócz:
PH 6,5/5-6
Ciężar właściwy 1,030/1,016-1,022 g/ml

Spirometria niemalże wzorowa. Aktualnie czekam na wyniki testu ELISA pod kątem boreliozy (ugryzienie 8-10lat temu)
Mimo obszernych informacji trudno powiedzieć jaka jest przyczyna tych dolegliwości i bez bezpośredniego badania lekarskiego nie można postawić rozpoznania ( diagnozy ).
Wydaje mi się ,że te objawy w dużej mierze mają tło psychogenne.
pozdrawiam Czesław Drozd

Nie mogąc zadać dodatkowych pytań, na podstawie tego,co Pan podaje najbardziej prawdopodobne są zaburzenia czynnościowe = wszystko jest dobrze zbudowane, ale się rozregulowało nieco. To może być efekt przemęczenia, przedłużającego się stresu lub coś podobnego do lekkiej depresji. Sugeruję rozmowę z lekarzem. Wyniki są bez zastrzeżeń.
Pozdrawiam.
Nic nie wynika chorobowego z wyników badan . Dolegliwosci nerwicowe. Po wukluczeniu nadczynności tarczycy bo nie widze badan
Wskazane badanie hormonów tarczycy. Ciśnienie 100/70 jest OK.
Wykonujesz wiele badań które wykluczają kolejne choroby ale niewiele wnoszą w postawieniu ostatecznej diagnozy. Może zamiast kolejnych badań rozważ konsultację psychiatryczną.