dziwne charczenie niemowlaka

4 odpowiedzi
Witam
Moja miesięczna córeczka praktycznie od urodzenia dziwnie charcze, chrumcha noskiem głownie przy zatkanych ustach- jedzenie zarówno pierś jak i butelka. Nie była i nie jest przeziębiona. Nie ma refluksu czy problemów z ulewaniem ( normalnie potrafi ulać przy odbiciu). Wpuszczamy wodę morską, używamy aspiratora ale rzadko kiedy coś wyciągamy. Odgłos jest dokładnie taki jak u dorosłego człowieka podczas gęstego , ciężkiego kataru. Do tego praktycznie w 100% oddycha ustami. Może to robić noskiem ale raczej sprawia jej to trudność. Pediatra to bagatelizuje ale coś musi być na rzeczy, ponieważ jest to na prawdę głośne, nienaturalne charczenie/ chrapanie/chrumchanie.
wskazana konsultacja laryngologa dzieciecego

Prawdopodobnie Państwa córeczka ma wiotkość krtani wynikającą z niedostatecznego napięcia mięśni w krtani lub niedostatecznego rozwinięcia elementów chrzęstnych w krtani. Zwykle nie jest to groźna przypadłośc i mija z wiekiem, ale jeżeli objawy są wyjątkowo silne warto skonsultować sie z laryngologiem dziecięcym.
Witam, tak małe dziecko, trzeba dokładnie zbadać, trudno o odpowiedź nie widząc niemowlęcia. Kierując się prawdopodobieństwem, udałbym się do Poradni Laktacyjnej, może problem tkwi w niewłasciwym ułożeniu córeczki przy karmieniu. Poza ty niestety bez choćby osłuchania i dokładnego obejrzenia Córki, każda odpowiedź będzie jedynie przypuszczeniem. Samo badanie niemowlęcia, rzadko zajmuje mi mniej niż 30 minut, równie ważna jest rozmowa z Rodzicami, która też nie może odbyć się w pośpiechu. Pozdrawiam Krzysztof Kowalczyk
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry, bardzo prosze o konsultacje u laryngologa.Takie odgłosy moga byc spowodowane budowa-strukturą krtani.
Pozdrawiam
Dorota Musiał