Dziwne bóle w brzuchu

5 odpowiedzi
Witam, mam 35 lat. Odkąd minął półmetek mojej drugiej ciąży, miałam trudności z przekręceniem się na bok nie tyle z powodu przeszkadzającego brzucha co z powodu nagłego szarpiącego bólu po lewej lub po prawej stronie tułowia. Lekarz twierdził ze to więzadła i to normalne w ciąży. Potem urodziłam i nie mogłam się doczekać kiedy to się skończy bo człowiek czasem nieświadomie się w nocy obraca i znów ten ból... jednak nie minęło, jestem już prawie 6 lat po porodzie, wsyztsko było w porządku ale szarpiący nagły ból w boku pojawia sie nadal. Wygląda to tak że śpię w wygodnej pozycji na którymś boku i nagle wybudza mnie rozlewający się ból zlokalizowany losowo ale gdzieś na tym boku na którym śpię, ostatnio zdarza się to wyłącznie gdy śpię na lewym boku. Ból jest niesamowicie mocny,nie mogę głębszego oddechu zaczerpnąć ani się ruszyć. Jedyne co pomaga to uciśnięcie miejsca gdzie boli mocno ręką (to takie uczucie jakby miało się coś w środku urwać jeśli tego nie przytrzymam) i delikatny obrót na plecy. Wtedy mija momentalnie. Bardzo proszę o pomoc, byłam już u lekarzy, robiłam usg i nic, nikt nie wie co to - byłam nawet na izbie z podejrzeniem wyrostka ale też nic nie wykryli i odesłali do domu z poleceniem zażycia nospy...
Może Pani mieć chorobę zrostową - co może zdarzyć się po ciąży. Jeżeli dojdzie do skrętu jelita na takim zroście pojawia się silny ból. Niestety operowanie nie pomaga na tą chorobę, ponieważ powoduje powstanie nowych zrostów. Polecam USG brzucha, może uda się uwidocznić jakieś poszerzone pętle jelitowe....

Witam,
wygląda na jakąś neuralgię. Bez zbadania trudon powiedzieć. Proponuję konsultacje neurologa.
Pozdrawiam,
Marcin Migaczewski
Bez zbadania trudno cokolwiek powiedzieć.
Szanowna Pani,

Nie ma mozliwości odpowiedzieć na Pani pytanie wyłącznie na podstawie wywiadu.
Przyczyn takiego bólu może być co najmniej kilka; dla mnie najbardziej prawdopodobne są dolegliwości związane z obecnością zrostów otrzewnowych (operacje? przebyte ostre choroby jamy brzusznej?).

Proszę skonsultować się z chirurgiem.

Z poważaniem,
dr n. med. Michał Lewandowicz
Witam, czy była Pani na coś operowana w przeszłości?