Dzisiaj wychodząc z pokoju zawadziłam o framugę małym palcem lewej stopy. Unieruchomiłam ją,nie rusz

2 odpowiedzi
Dzisiaj wychodząc z pokoju zawadziłam o framugę małym palcem lewej stopy. Unieruchomiłam ją,nie ruszałam się i położyłam zimny okład. Po ok.2 godzinach wstałam(lekko rzecz jasna) żeby zobaczyć czy palec przestał mnie boleć. Niestety tak się nie stało i cały czas boli. Mam wrażenie że trochę spuchł ale nie ma żadnych krwiaków czy większych siniaków, jest po prostu zaczerwieniony i lekko opuchnięty(według mnie, porównując z drugim małym palcem).
Czy jest to złamanie czy zwykłe stłuczenie/wybicie?
może być to złamanie paliczka małego palca, ale i tak nie da się tego unieruchomić w opatrunku gipsowym... leczy się to oszczędzaniem kończyny - chodzenie w asekuracji kul łokciowych przez 3 tyg powinno wystarczyć; jeżeli po tym czasie będzie nadal bolało, należy udać się na konsultację ortopedyczną

Celem postawienia trafnej diagnozy w opisywanym przypadku konieczne jest wykonanie zdjęcia RTG oraz badanie ortopedyczne. Na podstawie opisywanych objawów trudno postawić właściwe rozpoznanie. Pozdrawiam