Dziś dowiedzieliśmy sie ,ze nasz9 letni York ,,MINI,,-kilodwieście -ma gruczolaka listwy mlecznej.We

5 odpowiedzi

Dziś dowiedzieliśmy sie ,ze nasz9 letni York ,,MINI,,-kilodwieście -ma gruczolaka listwy mlecznej.Weterynarz proponyje-Zabieg ,przed badanie krwi i RTG płuc.
Guz przy jednej brodawce jest wielkości -ok 2cm i czuc kolejne na listwie mlekowej.Tosia jest ospała .
Mam ogromna prośbę-bo juz sami nie wiemy co robić-czy zabieg nie przyspieszy nowotworu,bo czytając opinie w necie mamy wątpliwości .
Dzień dobry, w tej sytuacji radził bym zaufać lekarzowi weterynarii. Guz się rozsiewa skoro już teraz czuć go w różnych miejscach. Jeżeli nie ma przeciwwskazań do zabiegu powinno się pieska operować. Niestety w internecie jest masa informacji i wypowiedzi osób które nie mają wiedzy i kwalifikacji w tym zakresie. Zostawienie takich guzów to proszenie się o kłopoty, bo guz bez interwencji chirurgicznej może dać przerzuty między innymi do płuc. Pozdrawiam.

Proszę również czytać wszystkie skutki uboczne, jak Pani stosuje jakiś lek, to prosta droga do szpitala psychiatrycznego- proszę wybaczyć tak ostry ton, ale skoro lekarz tak dokładnie zalecił leczenie i jeszcze badania przed leczeniem, to trzeba mu zaufać. Można dać dodatkowo lek (suplement weterynaryjny) p/nowotworowy Neoplazmoxan
Zdecydowanie zabieg to dobra decyzja. Możecie Państwo rownież skonsultować sie z lekarzem onkologiem w celu ewentualnego uzupełnienia leczenia po badaniu histopatologicznym.
Pozdrawiam
1) Proszę zastanowić się kto jest autorem "opinii w necie" i czy zaufać mu bardziej niż lekarzowi, do którego zwrócili się Państwo o pomoc.
2) Brak całkowitego zaufania do lekarza jest czymś naturalnym i nie jest grzechem śmiertelnym, gdyż lekarze są ludźmi i czasami się mylą. Może warto odwiedzić jeszcze innych specjalistów i zasięgnąć drugiej opinii. Moim zdaniem to nic złego.
3) Ze szczątkowych informacji zawartych w zapytaniu wynika, że lekarz prawdopodobnie dobrze wie co robi i ma rację.
4) Nikt nie odradzi ani nie zaleci wykonania zabiegu chirurgicznego przez internet, o ile nie jest autorem typowych "opinii w necie"
5) Proszę wybaczyć, ale zwracanie się do kogokolwiek o pomoc w tak ważnej sprawie moim zdaniem wymaga zachowania minimum staranności w posługiwaniu się językiem polskim. Przecież to tylko kilka zdań...
Proszę zaufać lekarzowi prowadzącemu. Im szybciej się Państwo zdecydujecie na zabieg tym lepiej. Jeżeli w tym momencie można stwierdzić pojawianie się kolejnych zmian, to zwlekanie z decyzją o operacji może źle się skończyć.